Dwucyfrówka Orła Myślenice, Kański razy pięć2015-02-01 20:47:00

Zielonka Wrząsowice - Orzeł Myślenice 1-13 (0-4)

Gole dla Orła: Kański 5, M. Górka 3, Pyzio, Żak, Ślusarz, Jamrozik, D. Górka.

ORZEŁ: Marek Pajka - Przemysław Leśniak, Mateusz Pajka, Dariusz Ślusarz, Kamil Lesiński - Dominik Górka, Bartłomiej Łętocha, Krzysztof Pyzio, Kamil Marzec - Patryk Jamrozik, Rafał Kański oraz Marcin Bylica, Krzysztof Żak, Michał Górka, Artur Sroka.

Zawodnicy A-klasowej Zielonki Wrząsowice nie będą najlepiej wspominać sobotniego słonecznego popołudnia, gdyż zostali rozgromieni przez grającego o jedną klasę rozgrywkową wyżej Orła Myślenice. Mecz kontrolny zakończył się niecodziennym wynikiem, bo aż 13-1, a co ciekawe podopieczni trenera Sławomira Świecy wystąpili w niepełnym składzie.

Brakowało między innymi czołowych zawodników jak Mateusz Mistarz, Adrian Kasprzyk, Łukasz Święch, Kamil Ostrowski, Łukasz Bzdek, czy Dawid Suder. Za to znakomitą formą strzelecką błysnęli powracający po półrocznej przerwie Rafał Kański i Michał Górka, którzy w sumie zdobyli osiem goli. Co ciekawe, swoje pierwsze bramki w seniorskiej piłce zdobyli Dominik Górka i Patryk Jamrozik, którzy kończyli mecz wspólnie w linii ataku.

Ostrzeżeniem dla rywali, którzy są przecież wiceliderem myślenickiej klasy A z zaledwie jednopunktową stratą do przodownika była akcja z pierwszych minut, gdy dośrodkowanie Kamila Lesińskiego piękną główką wykończył Rafał Kański, tyle że sędzia nie uznał gola, dopatrując się spalonego. Ta sytuacja tylko rozdrażniła myśleniczan, bo za chwilę Rafał Kański skorzystał z asysty Dominika Górki i było 1-0, a w ciągu kilku minut pięknym strzałem lewą nogą w "okienko" podwyższył Michał Górka. W końcówce pierwszej połowy do bramki rywali trafili jeszcze Krzysztof Pyzio po asyście Michała Górki oraz Krzysztof Żak, który spożytkował dośrodkowanie Przemysława Leśniaka.

Na początku drugiej odsłony rywale zdobyli bramkę honorową gdy wrzutkę z kornera świetnym strzałem wykończył jeden z graczy Zielonki. Rozdrażnieni Orłowcy byli jednak tego dnia zabójczo skuteczni i za chwilę na 5-1 podwyższył Rafał Kański, który oprócz tego trafienia dołożył jeszcze hat-trick i skończył spotkanie z pięciobramkowym dorobkiem. Dwa gole w drugiej połowie zdobył jeszcze Michał Górka, jedną z bramek strzelił Dariusz Ślusarz, a ostatnie dwa trafienia były autorstwa Dominika Górki i Patryka Jamrozika.