KO II Kraków: Remis Brązowych w Liszkach2014-11-02 20:00:00

Klasa Okręgowa Kraków II, 12. kolejka (niedziela)

Liszczanka Liszki - Garbarnia II Kraków 1-1 (0-1)

0-1 Konrad Kuliszewski 18

1-1 Kamil Irzyk 49

Sędziowali: (bez zarzutu): Michał Bargiel oraz Krzysztof Cienkosz i Rafał Muniak (KS Myślenice). Żółte kartki: Filip Piwowarski, Konrad Wyroba - Artur Krzeszowiak, Piotr Englert (2), Przemysław Gruchacz, Marcin Pluta. Czerwona kartka: Piotr Englert (73, dwie żółte). Widzów 100.

LISZCZANKA: Rafał Pełka – Tomasz Bielach, Kamil Irzyk, Filip Piwowarski, Łukasz Szewczyk, Krzysztof Steczko, Mateusz Kromka, Patryk Kosmal, Dariusz Szymula, Piotr Dzikowski (46 Konrad Wyroba), Adam Sobesto (15 Filip Jurecki). Trener: Łukasz Śleboda.

GARBARNIA II: Damian Paździor – Piotr Englert, Paweł Marczyk, Marcin Pluta, Jan Zygmunt – Przemysław Gruchacz (75 Marcin Mucha), Artur Krzeszowiak (59 Mateusz Borla), Amadeusz Bufnal, Krystian Żakowicz – Mateusz Ząbczyk (66 Łukasz Machno, 80 Jan Barabasz), Konrad Kuliszewski. Trener: Stanisław Śliwa.

Rezerwa Garbarni po raz drugi z rzędu zremisowała ligowe spotkanie, mając do przerwy zaliczkę w postaci prowadzenia. O ile jednak przed tygodniem w meczu ze Skawinką Brązowi prowadzili po pierwszych 45 minutach aż 3-0, a w składzie mieli kilku zawodników z kadry pierwszego zespołu, to w Liszkach już tak różowo w przerwie zawodów nie było. Brązowi mieli dziś jednobramkową zaliczkę, a na boisku tylko jednego piłkarza z żelaznej kadry trzecioligowców, Marcina Plutę.

Już w 3. minucie gola mógł zdobyć Gruchacz, który po błędzie obrońców gospodarzy przejął piłkę i przedarł się w pole karne. Pomocnik Garbarni uderzył po krótkim rogu, jednak słupek uchronił gospodarzy od utraty bramki. W 7. minucie mocno strzelał Bufnal, Pełka odbił piłkę przed siebie, ale powtórną interwencją ubiegł w polu karnym Kuliszewskiego. W 13. minucie po zagraniu Ząbczyka spore zamieszanie w polu karnym miejscowych wyjaśnił bramkarz Liszczanki, znów będąc o ułamek sekundy przed Kuliszewskim. W 14. minucie Pełka odbił futbolówkę po strzale Ząbczyka, a jeden z obrońców gospodarzy wybił ją przed pole karne. Dobiegający Gruchacz nie trafił czysto w piłkę, która wylądowała poza linią boczną boiska. W 16. minucie Gruchacz widząc wysoko wysuniętego z bramki Pełkę próbował zaskoczyć go strzałem z ponad 30 metrów, golkiper gospodarzy zdążył zainterweniować w ostatniej chwili.

W 18. minucie Młode Lwy dopięły wreszcie swego: zagranie Ząbczyka przejął przed linią pola karnego Kuliszewski i wychodząc na pozycję sam na sam z bramkarzem nie dał mu żadnych szans.

W 21. minucie Pełka obronił strzał Pluty z rzutu wolnego z 25 metrów. W 31. minucie po rzucie wolnym zza szesnastki wykonywanym przez Krzeszowiaka, Pełka wygrał powietrzny pojedynek z Kuliszewskim. W 34. minucie po akcji z Żakowiczem strzelał Ząbczyk, bramkarz miejscowych końcami palców sparował piłkę na poprzeczkę, a dobijający Kuliszewski przebywał na spalonym.

W 38. minucie Ząbczyk z rzutu wolnego z boku pola karnego posłał piłkę po ziemi w boczną siatkę. Pierwsze zagrożenie ze strony gospodarzy dla bramki Brązowych zaistniało dopiero w 40. minucie, ale po strzale Kromki Paździor bez kłopotów wyłapał piłkę. W 43. minucie Kuliszewski zagrał do Ząbczyka, ten strzelił, a Pełka nogą skierował piłkę na korner. W 45. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Szymuli obok słupka główkował Dzikowski.

W 46. minucie po mocnym strzale Bufnala piłka odbiła się od obrońcy i trafiła pod nogi Ząbczyka, ten jednak strzelił obok słupka. Minutę później Pełka znów był o sekundę szybszy od Kuliszewskiego.

W 49. minucie padło wyrównanie. Piłkę po strzale Wyroby bramkarz Garbarni odbił przed siebie, a nadbiegający Irzyk popisał się skuteczną dobitką. Gol uskrzydlił gospodarzy, którzy nie mając wcześniej za wiele do powiedzenia, zwietrzyli swą szansę. Mecz się otworzył, a pod bramkami raz z jednej, raz z drugiej strony dosłownie się gotowało.

W 53. minucie po podaniu Jureckiego na strzał zza linii pola karnego zdecydował się Kromka, Paździor frunąc w powietrzu przeniósł piłkę nad poprzeczką. W 55. minucie Pluta zgrał głową do Kuliszewskiego, ten również główkował, jednak na drodze futbolówki do bramki stanął jeden z miejscowych zawodników. W 58. minucie celnym uderzeniem popisał się Kosmal, ale przed strzałem sfaulował jednego z rywali i sędzia gola nie uznał, dyktując rzut wolny.

Chwilę później Kuliszewski znów nie znalazł sposobu na pokonanie Pełki. W 61. minucie Piwowarski w ostatniej chwili wybił piłkę z bramki po kolejnym ataku gości. W 63. minucie Paździor ubiegł w polu karnym Irzyka. W 67. minucie Kosmal trafił w boczną siatkę. W 70. minucie po rzucie wolnym zza pola karnego Kosmala Paździor sparował piłkę na korner. W 72. minucie Irzyk z odległości 5-6 metrów na wprost bramki nie wykorzystał kapitalnej okazji dla gospodarzy. Ten sam zawodnik w 78. minucie po rzucie rożnym Kosmala strzelił nad poprzeczką.

W 80. minucie Kuliszewski otrzymał prostopadłą piłkę z głębi pola, ale jego strzał Pełka wybił na rzut rożny. W 86. minucie po zagraniu Szymuli i strzale Wyroby Paździor wybił futbolówkę na korner. W 88. minucie po dośrodkowaniu Kosmala z rzutu wolnego Piwowarski główkował nad poprzeczką.

W 89. minucie Kuliszewski po dograniu Bufnala strzelił obok słupka. W doliczonym już czasie gry po rzucie rożnym wykonanym przez Bufnala Pluta główkował, Pełka po raz kolejny jednak był na posterunku.

I tak podziałem punktów zakończył się dobry, szybki mecz, który z pewnością zadowolił swoim przebiegiem zgromadzoną publiczność. Garbarnia II mogła sobie zapewnić zwycięstwo już do przerwy, ale w drugiej połowie wynik był sprawą otwartą do ostatniego gwizdka dobrze spisującego się arbitra.

Gola dla gospodarzy zdobył były zawodnik Brązowych, Kamil Irzyk. W szeregach Liszczanki piłkarzy z garbarskim rodowodem było jeszcze kilku, bo oprócz niego na boisku zobaczyliśmy Patryka Kosmala, Filipa Jureckiego i Mateusza Kromkę, a mecz obserwował kontuzjowany Dariusz Wojciechowski (wraz z ojcem, Jerzym, kierownikiem zespołu juniorów starszych Garbarni).

Brązowi od 73. minuty grali w osłabieniu (po drugiej żółtej kartce dla Piotra Englerta), a wprowadzony na boisko Łukasz Machno musiał je opuścić po zaledwie 14 minutach z powodu urazu.

Borek Kraków - Podgórze Kraków 1-2 (1-1)

0-1 Łukasz Kuraś 28 (samob.)

1-1 Marcin Grzesiak 35 (karny)

1-2 Wojciech Ochałek 86

Sędziował Maciej Szarawarski (KS Kraków). Żółte kartki: Wojciech Piwowarczyk, Marcin Pachacz - Tomasz Matoga, Łukasz Muskalski, Mateusz Hąc. Czerwone kartki: Adrian Szopa (41, akcja ratunkowa) - Łukasz Muskalski (34, akcja ratunkowa).

Skawinka Skawina - Pozowianka Pozowice 1-0 (1-0)

1-0 Adrian Nowak 31

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Stokłosa, Dominik Kominiak (Pozowianka).

Sokół Kocmyrzów - AP Kmita Zabierzów 6-0 (2-0)

1-0 Łukasz Gamrot 20

2-0 Paweł Zawrzykraj 33

3-0 Paweł Zawrzykraj 48

4-0 Paweł Zawrzykraj 50

5-0 Sebastian Jagła 53

6-0 Daniel Zimny 80

Sędziował Paweł Sikora (KS Kraków). Żółta kartka: Michał Majgier (AP Kmita).

Piast Wołowice - Kaszowianka Kaszów 1-1 (0-1)

0-1 Kamil Kucabiński 6

1-1 Konrad Łęcki 70

Sędziował Karol Cienkosz (KS Myślenice). Żółte kartki: Daniel Morawski - Kamil Kucabiński, Michał Twaróg, Tomasz Grzesiak (2). Czerwona kartka: Tomasz Grzesiak (85, dwie żółte).

Lotnik Kryspinów - Prokocim Kraków 0-1 (0-1)

0-1 Marcin Marut 7

Sędziował Filip Magiera (KS Myślenice). Żółte kartki: Michał Broda, Marek Gilski, Krzysztof Sadko, Łukasz Czech.