Strona główna > Główna środek > V liga
KO III Kraków: Twierdza w Krzyszkowicach, Gdovia i Jordan na czele, dedykacja Pcimianki (FILM)2014-10-12 00:05:00

Hejnał Krzyszkowice jest jedynym zespołem, który nie doznał jeszcze u siebie porażki. W niedzielę pokonał Rabę. Dotychczasowego przodownika, Górnika Wieliczka, który przegrał u siebie z Wolnymi, wyprzedziły w tabeli zespoły Gdovii i Jordana.

Klasa Okręgowa Kraków III, 9. kolejka

Sobota

Pcimianka Pcim - LKS Śledziejowice 3-1 (1-0)

1-0 Artur Olszanicki 6

1-1 Mateusz Drobniak 60 (karny)

2-1 Bartosz Pawlik 79

3-1 Artur Olszanicki 84

Sędziował Przemysław Hibner (KS Kraków). Żółte kartki: Jakub Burtan - Rafał Lenda, Karol Nędza, Paweł Reczek, Bartłomiej Kijowski.

Gospodarze szybko objęli prowadzenie. Biel podał prostopadle do Tęczara, który wyszedł sam na sam z bramkarzem i dograł jeszcze piłkę do Olszanickiego. Ten nie miał problemu z umieszczeniem piłki w pustej bramce z trzech metrów.

Wydawało się, że kolejne bramki będą dla pcimian tylko kwestią czasu. Tak jednak nie było. Śledziejowice grały z dość dużym zaangażowaniem i nie pozwalały na zbyt wiele okazji miejscowym. Pcimianka w pierwszej połowie grała dosyć słabo. Sporo było niedokładności, prostych strat, niecelnych podań. W 20. minucie niezłą okazję miał Olszanicki, który jednak został zablokowany, a dobitkę Pawlika wybił z linii bramkowej obrońca gości. Kilka minut później kolejną świetną szansę miał Olszanicki. Po rzucie wolnym piłkę idealnie zgrał Mariusz Bajak, a Olszanicki z 5 metrów uderzył obok bramki. W 36. minucie po krótko rozegranym wolnym z 22 metrów groźnie uderzył Szymon Tokarz, jednak ładną paradą popisał się bramkarz przyjezdnych Palczewski. Goście w pierwszej połowie mieli dwie niezłe sytuacje po długich podaniach. Ich strzały jednak minęły bramkę strzeżoną przez Michała Wolskiego.

Druga połowa źle rozpoczęła się dla gospodarzy. Piłkę we własnym polu karnym stracił Bajak. Próbując ją odzyskać sfaulował rywala i sędzia wskazał na jedenasty metr. Przyjezdni pewnie wykorzystali karnego i było 1-1.

Pcimianka utracie bramki starała się mocniej zaatakować. Dobrych okazji było kilka. W boczną siatkę uderzył Rusin, nad bramką główkował Muniak, nad bramką uderzyli również Pawlik i Bajak. Wiele strzałów i dośrodkowań wyłapał również doświadczony Palczewski. Mijały kolejne minuty, a wynik 1-1 wciąż się utrzymywał. Robiło się coraz bardziej nerwowo. W 79. minucie podanie od Czarnoty otrzymał Pawlik. Przyjął piłkę, przerzucił nad obrońcą i strzałem z powietrza z 16 metrów tuż przy słupku pokonał Palczewskiego. Pięć minut później po rozegraniu z wolnego uderzył Marszalik, futbolówka odbiła się od pleców obrońcy kompletnie myląc bramkarza gości i spadła wprost na głowę Olszanickiego, który nie mógł się pomylić uderzając do pustej bramki z kilku metrów.

Zwycięstwo piłkarze Pcimianki dedykują Konradowi Kipkowi, który w sobotę wziął ślub.

Czarni Staniątki - Gościbia Sułkowice 2-0 (0-0)

1-0 Marek Świąder 70

2-0 Marek Świąder 84

Sędziował Artur Daniel (KS Kraków). Bez kartek.

Niedziela:

Górnik Wieliczka - Wolni Kłaj 0-1 (0-0)

0-1 Filip Romański 50

Sędziował Łukasz Mnich (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Pazurkiewicz, Kamil Jeleń, Tomasz Cebula, Konrad Cebula - Maciej Zębala, Jędrzej Wiktorowicz.

GÓRNIK: Jacaszek - Targosz (81 Jasiołek), Przetocki, Szczepański, Nowak (62 T. Cebula), Kozieł, Gawlik (45 Pazurkiewicz), K. Cebula, Mielec, Ptak (68 Machowski), Jeleń. Trener: Robert Czopek.

WOLNI: Michalski - Kierot, Łysek, M. Nowak, Ł. Tomczak, Romański, Wiktorowicz, Kuśnierz, Chróściel, Zębala, K. Tomczak. Trener: Wojciech Olearczyk.

Wolni nie mieli na ławce ani jednego gracza rezerwowego. Górnik nie wykorzystał karnego przy stanie 0-1.

Hejnał Krzyszkowice - Raba Dobczyce 4-2 (2-1)

0-1 Michał Zborowski 2

1-1 Maciej Blecharczyk 39 (karny)

2-1 Mateusz Durlatka 45+3

2-2 Maciej Piwowarczyk 52

3-2 Piotr Obłaza 65

4-2 Sławomir Ciaputa 89

Sędziował Jakub Pieprzyk (KS Kraków). Żółte kartki: Maciej Blecharczyk (2) - Rafał Zborowski, Maciej Piwowarczyk, Łukasz Ziemianin, Paweł Mróz. Czerwone kartki: Maciej Blecharczyk (76, dwie żółte) - Michał Ruman (33, akcja ratunkowa).

Jordan-Sum Zakliczyn - LKS Rudnik 3-1 (1-1)

1-0 Marcin Kwater 26

1-1 Bartosz Bargieł 39

2-1 Artur Mistarz 63

3-1 Mateusz Tyczyński 85

Sędziowali: Sławomir Steczko - Szymon Styczeń, Przemysław Witkowski (KS Kraków).Mecz bez kartek.

JORDAN: Konrad Burkat - M. Ślusarczyk, M. Kwater, Makowski, Jaśkowiec, Michał Matoga (73 Panuś), T. Kwater, Zelek, Mistarz (88 A. Burkat), Sz. Burkat (41 Tyczyński), B. Zając (82 R. Nowak). Trener; Robert Nowak.

RUDNIK: T. Dynur - R. Piątek, P. Piątek, Bargieł, Szlachetka (70 Polak), J. Listwan, Gancarczyk, M. Listwan, Ł. Klimczyk, Cebula (78 Kurowski), Chmielik. Trener: Mateusz Staniec.

Dziecanovia Dziekanowice - Rokita Kornatka 3-0 (0-0)

1-0 Tomasz Baran 75

2-0 Tomasz Baran 77

3-0 Jakub Kapusta 90+1

Sędziował Maciej Szarawarski (KS Kraków). Żółte kartki: Marcin Szymoniak - Grzegorz Żuławiński, Jakub Ścibor.

Gdovia Gdów - Orzeł Myślenice 3-2 (3-2)

1-0 Mateusz Rojek 2

2-0 Sebastian Wołek 22

3-0 Mateusz Rojek 25

3-1 Krzysztof Pyzio 30

3-2 Grzegorz Bałucki 41 (karny)

Sędziował Artur Kijak (KS Kraków). Żółta kartka: Adrian Kasprzyk (Orzeł).

ST, kspcimiankapcim.futbolowo.pl

Aktualizacja 18:54

Zobacz gol Bartosza Pawlika w meczu Pcimianka - Śledziejowice (kspcimiankapcim.futbolowo.pl)