Strona główna > Główna środek > V liga
KO II Kraków: Pierwsza porażka Skawinki2014-10-05 00:38:00

Po sześciu zwycięstwach Skawinka doznała pierwszej porażki, z beniaminkiem z Kocmyrzowa.

Klasa Okręgowa Kraków II, 8. kolejka

Sobota

Skawinka Skawina - Sokół Kocmyrzów 1-2 (0-2)

0-1 Paweł Zawrzykraj 7

0-2 Mateusz Hałat 23

1-2 Michał Kajak 61

Sędziował Michał Bargiel (KS Myślenice). Żółte kartki: Paweł Kopyść, Maciej Batko, Mateusz Hałat (Sokół). Czerwona kartka: Adrian Nowak (Skawinka, 80).

Złomex Branice - Garbarnia II Kraków 0-2 (0-1)

0-1 Mateusz Ząbczyk 30

0-2 Konrad Kuliszewski 70

Sędziowali: Jan Dzik oraz Dariusz Pokwiczał i Dawid Pokwiczał (KS Kraków). . Żółte kartki: Grzegorz Satoła, Tomasz Kępski (Złomex).

ZŁOMEX: Oszczypała - J. Kalisz, Kępski, Dudek, Nawrocki (46 Ulman), Sikora, Rura (30 Wawrzyńczak), Krzyk, Dubina (30 Satoła), W. Kalisz (70 Bystroń), Zegarek.

GARBARNIA II: Paździor - J. Zygmunt, Sł. Zygmunt, Pluta (60 Żakowicz), Schacherer - Gruchacz (81 Machno), Krzeszowiak, Borla, Mizia - Ząbczyk, Kuliszewski (88 Litwin).

Po dwóch porażkach - z Kaszowianką (2-3) i Podgórzem (1-2) - druga drużyna Garbarni sięgnęła w Branicach po pełną zdobycz punktową. Biorąc pod uwagę liczbę tzw. stuprocentowych sytuacji, jakie Brązowi stworzyli sobie pod bramką rywali, ich zwycięstwo bez żadnej przesady można określić jako bardzo skromne.

W 4. minucie Marek Mizia przegrał potyczkę sam na sam z bramkarzem Złomeksu. W 6. minucie Przemysław Gruchacz po rajdzie prawą stroną zagrał piłkę do Mateusza Ząbczyka, który z najbliższej odległości także nie zdołał pokonać Marcina Oszczypały.

Minutę później po akcji Gruchacza i Jana Zygmunta Konrad Kuliszewski ponownie "zapracował" na wysoką notę golkipera gospodarzy. W 11. minucie Gruchacz po przejęciu piłki wpadł z nią w pole karne i strzelił z 10 metrów, niestety dla siebie i swojej drużyny, obok słupka. W 15. minucie z rzutu wolnego z 17 metrów uderzał Dudek, piłka przeszła obok bramki Paździora. To była jedna z nielicznych okazji Złomeksu w tym spotkaniu.

W 17. minucie po akcji Kuliszewskiego i Gruchacza Mizia strzelił głową wprost w bramkarza. W 18. minucie Mizia minął w polu karnym Oszczypałę, jednak zamiast zdecydować się na strzał, wdał się w drybling z goniącymi go obrońcami gospodarzy i stracił piłkę. W 19. minucie po podaniu Kuliszewskiego Mizia trafił w poprzeczkę.

W 21. i 24. minucie piłkę po strzałach Pawła Zegarka dwukrotnie obronił Damian Paździor. Nie były to jakieś efektowne parady, ale strzały mogły okazać się groźne, gdyż jak do tej pory bramkarz Młodych Lwów był praktycznie bezrobotny.

W 30. minucie po indywidualnej akcji Mizi i zamieszaniu w polu karnym piłkę do bramki skierował Ząbczyk, który uczynił to piętą, stojąc tyłem do bramki.

Po przerwie gospodarze dążyli do wyrównania, ale nie mieli wiele do powiedzenia w tym spotkaniu. Obroną Garbarzy dyrygował rekonwalescent Marcin Pluta i w meczu na poziomie V ligi robił to w profesorski sposób. Jedyną groźną okazję Złomeksu strzałem obok słupka sfinalizował w 50. minucie W. Kalisz.

Za to u Garbarzy nadal szwankowała skuteczność. W 54. minucie piłka po strzale Mateusza Borli padła łupem bramkarza, a w 55. minucie Mizia strzelił nieznacznie obok słupka. W 57. minucie do zagranej przez Wawrzyńczaka wzdłuż linii bramkowej piłki nie doszedł żaden z miejscowych piłkarzy.

W 70. minucie Kuliszewski po akcji Anthonego Schacherera i Ząbczyka ustalił wynik spotkania. W 73. minucie po wrzutce Mizi bliski sięgnięcia piłki głową był Sławomir Zygmunt. W 82. minucie strzał Dudka obronił Paździor, a w 87. minucie Mizia strzałem zza pola karnego posłał piłkę obok słupka.

Artur Bochenek

Borek Kraków - Prokocim Kraków 1-2 (0-2)

0-1 Karol Sierant 20

0-2 Piotr Gołdowski 22

1-2 Dominik Mołek 90+2

Sędziował Karol Cienkosz (KS Myślenice). Żółte kartki: Sławomir Kozień, Michał Dąbrowski, Wojciech Piwowarczyk, Marcin Piwowarczyk - Marcin Marut, Tomasz Wojdyła, Michał Dolczak, Dawid Zawada.

Liszczanka Liszki - Lotnik Kryspinów 1-4 (0-2)

0-1 Piotr Ptak 18

0-2 Bartosz Basiński 44

1-2 Kamil Irzyk 52

1-3 Rafał Gudz 57

1-4 Rafał Strojek 78

Sędziował Paweł Sikora (KS Kraków). Żółte kartki: Mateusz Kromka - Grzegorz Wieczorek, Piotr Ptak.

Niedziela

Podgórze Kraków - Pozowianka Pozowice 3-2 (1-2)

0-1 Dominik Kominiak 19

0-2 Przemysław Konik 22

1-2 Tomasz Matoga 24

2-2 Grzegorz Pater 68

3-2 Grzegorz Pater 71

Sędziował Jakub Pieprzyk (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Muskalski, Grzegorz Pater - Marek Żelasko, Dominik Kominiak, Grzegorz Drobisz, Mateusz Stokłosa.

Piast Wołowice - AP Kmita Zabierzów 2-1 (0-0)

1-0 Grzegorz Korczek 51 (karny)

1-1 Damian Skwarczeński 57

2-1 Konrad Łęcki 90+4

Sędziował Mateusz Śliwiński (KS Kraków). Żółte kartki: Grzegorz Widor, Rafał Tomczak, Damian Jasiołek, Grzegorz Korczek, Eryk Ochmański - Michał Majgier, Adam Popowicz, Wojciech Skotnicki, Przemysław Domański, Piotr Więckowski. Czerwona kartka: Kamil Herdzik (Kmita, po meczu).