Strona główna > Główna środek > V liga
KO II Kraków: Pierwsze punkty Borku i Sokoła, Skawinka liderem2014-09-06 22:13:00

Pierwsze punkty (i zwycięstwa) zanotowały zespoły spadkowicza Borku i beniaminka Sokoła. Bez wygranej pozostają Podgórze i Liszczanka. Lideruje Skawinka, która zwyciężyła we wszystkich dotychczasowych czterech meczach.

4. kolejka Klasy Okręgowej Kraków II:

Pozowianka Pozowice - Prokocim Kraków 2-2 (0-1)

0-1 Olszański 12

0-2 Gołdowski 62

1-2 Bystroń 69

2-2 Konik 76

Sędziowali Paweł Sikora oraz Dawid Kuś i Tomasz Kozioł (KS Kraków). Żółte kartki: R. Kominiak (2), Żelasko, D. Kominiak, Szymski, Gołdowski, K. Sierant (2). Czerwone kartki: R. Kominiak (40, dwie żółte) - K. Sierant (73, dwie żółte). Widzów 50.

POZOWIANKA: Szymski – K. Barcik, D. Barcik, D. Kominiak, Stokłosa (86 Wyroba) – T. Barcik (55 Dąbrowski), Konik, Curzydło (73 Seremak), R. Kominiak – Żelasko, Drobisz (64 Bystroń).

PROKOCIM: Reśko – Zawada, Dolczak, Paweł Sierant, Łobodziński – Wojdyła, Piotr Sierant, Olszański, Wójcik – K. Sierant, Gołdowski.

Prokocim prowadził już 2-0 i miał przewagę zawodnika, a musiał zadowolić się tylko jednym punktem.

Mecz odbył się na obiekcie Skawinki, gdyż obiekt Pozowianki jest w remoncie. Pierwsi celny strzał na bramkę oddali gospodarze, ale uderzenie Konika z 30 metrów świetnie obronił Reśko. Po chwili zaatakowali goście i to skutecznie. Wójcik uciekł rywalom, dośrodkował w pole karne i Olszański pokonał Szymskiego. W 37. minucie K. Sierant dośrodkował z rzutu rożnego, Paweł Sierant strzelał z bliska, ale świetnie interweniował Szymski. Przed przerwą Pozowianka znalazła się w trudnym położeniu, gdyż za drugą żółtą kartkę boisko opuścić musiał R. Kominiak.

Prokocim mógł zaraz po przerwie wykorzystać grę w przewadze. K. Sierant odebrał piłkę D. Barcikowi, lecz przegrał pojedynek z Szymskim. Po kilku minutach K. Sierant zagrał prostopadle w pole karne, ale Wójcik także nie potrafił pokonać bramkarza Pozowianki. W 62. minucie Olszański zagrał na wolne pole i Gołdowski z 16 metrów pokonał Szymskiego. Goście uwierzyli, że mając przewagę dwóch bramek i jednego zawodnika, mają zwycięstwo w kieszeni. Tym czasem w 69. minucie po rzucie rożnym Bystroń głową zdobył kontaktową bramkę. Po kilku minutach K. Sierant za drugą żółtą kartkę musiał opuścić boisko i siły się wyrównały. W 76. minucie był już remis gdy Konik odebrał piłkę Zawadzie w polu karnym i pokonał Reśkę. Goście mogli odzyskać prowadzenie ponieważ za zagranie piłki ręką w polu karnym sędzia ukarał Pozowiankę rzutem karnym. Olszański jednak przestrzelił i oba zespoły podzieliły się punktami.

Podgórze Kraków - Sokół Kocmyrzów 2-4 (0-2)

0-1 Paweł Zawrzykraj 31

0-2 Jarosław Urbaniec 41

0-3 Paweł Brak 48

1-3 Adrian Pater 58

2-3 Łukasz Gorszkow 78

2-4 Paweł Zawrzykraj 90+2 (karny)

Sędziowali: Kamil Januszek - Waldemar Kądziela, Radosław Koterba (KS Olkusz). Żółte kartki: Grzegorz Pater, Adrian Pater, Paweł Anaszkiewicz - Maciej Batko.

PODGÓRZE: Grabowski - Hąc (65 Anaszkiewicz), Muskalski, Ostrowskij, M. Wiater, Niemirski (46 Kostrz), Bańka, Pitala (46 Chryczyk), A. Pater, G. Pater, Gorszkow. Trener: Grzegorz Pater.

SOKÓŁ: Juszczyk - Włosowicz, P. Kopyść, Baś, Zimny, Hałat (90 Kałkus), Urbaniec, Brak, Batko, Gamrot (65 Biały), Zawrzykraj. Trener: Mateusz Hałat.

Borek Kraków - Liszczanka Liszki 3-1 (1-0)

1-0 Adrian Filipek 33

2-0 Rafał Łatka 72

3-0 Konrad Hajto 76

3-1 Dariusz Wojciechowski 86

Sędziowali: Paweł Kukla - Mateusz Muroń, Paweł Milka (KS Kraków). Żółte kartki: Filip Piwowarski, Łukasz Szewczyk.

BOREK: Ropek - Pachacz (78 W. Piwowarczyk), Szopa, Kozień, Juras, Filipek (75 Hajto), Grzesiak (46 Fryda), Łatka, Dąbrowski, M. Piwowarczyk (60 Zając), Borowski. Trener: Rafał Krupa.

LISZCZANKA: Cholewa - Irzyk (58 Szewczyk), Szymula, Podsiadło, Piwowarski, Jurecki (58 Chciuk), Kosmal (78 Pełka), Steczko, Wojciechowski, Dzikowski, Wyroba.

Niedziela

Kaszowianka Kaszów - AP Kmita Zabierzów 0-0

Sędziował Sebastian Krasny (KS Kraków). Żółte kartki: Sebastian Sobótka, Konrad Łucarz - Konrad Świerk, Dariusz Matacz, Michał Majgier.

Złomex Branice - Lotnik Kryspinów 2-0 (1-0)

1-0 Daniel Bukalski 13 (samob.)

2-0 Tomasz Małota 80

Sędziował Maciej Szarawarski (KS Kraków). Żółte kartki: Jan Kalisz, Marcin Perlik, Tomasz Małota - Marek Gilski, Rafał Gudz.

Piast Wołowice - Skawinka Skawina 0-1 (0-1)

0-1 Damian Basista 32

Sędziował Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Grzegorz Widor, Jakub Kurzeja, Bartosz Królikowski - Michał Cieszyński. Czerwona kartka: Przemysław Mitana (Piast, 11, wybitnie niesportowe zachowanie).