Porażka wiślaków w Bielsku-Białej2021-04-05 23:56:00

W 23. kolejce piłkarskiej ekstraklasy Wisła Kraków przegrała w Bielsku-Białej z Podbeskidziem 0-2. "Górale" pierwszy raz pokonali u siebie Białą Gwiazdę, dzięki temu opuścili ostatnie miejsce w tabeli.

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Desley Ubbink 13

2-0 David Niepsuj 47

Sędziował Daniel Stefański (Bydgoszcz). Żółte kartki: Marco Tulio, Miakushko, Danielak - Burliga, Zhukov. Mecz bez publiczności.

PODBESKIDZIE: Peskovic - Modelski, Janicki, Rundic - Hora (72 Wilson), Rzuchowski - Niepsuj (75 Danielak), Ubbink (77 Miakushko), Sierpina - Biliński (71 Marco Tulio), Sitek (71 Frelek).

WISŁA: Lis - Szot (46 Burliga), Frydrych, Radakovic, Sadlok (82 Medved) - Mavutor (31 Kuveljic) - Silva (46 Starzyński), Zhukov, Savic, Yeboah (71 Błaszczykowski) - Brown Forbes.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 13. minucie. Ubbink podciągnął z połowy boiska do szesnastki, podał do Sitka, który strzelił w nogi Lisa. Odbita piłka dotarła do Ubbinka, któy dobił ją do pustej bramki z 7 m.

Pięć minut później, po dośrodkowaniu z lewego skrzydła, Hora uderzył z woleja, ale nad poprzeczką. Miejscowi jeszcze kilka razy zagrozili bramce krakowian, m.in. Biliński, Hora i Ubbink.

Zaraz po przerwie bielszczanie podwyższyli. Z lewej strony zacentrował Sierpina, Biliński skiksował, ale futbolówka spadła pod nogi Niepsuja, który z 10 m pokonał golkipera, po rykoszecie od Radakovica.

Wiślacy mieli pierwszą okazję w 60. minucie, gdy po wrzutce z kornera Kuveljic główkował w poprzeczkę. W 63. minucie goście oddali pierwsze celne strzały w tym meczu, Kuveljic i Brown Forbes nie zdołali jednak pokonać Peskovica. W 66. minucie bardzo dobrą szansę miał Yeboah, huknął z woleja z 10 m, lecz za wysoko.

Podbeskidzie mogło zdobyć trzeciego gola w 65. minucie, gdy Hora trafił "główką" w boczną siatkę. W 85. minucie powinno być 3-0. "Górale" urządzili ostre strzelanie, ich strzały były albo blokowane albo bronił je Lis, a Miakushko trafił w słupek...

W 90+3. minucie Frydrych został popchnięty w polu karnym przez Danielaka, ale nie doczekał się ani jedenastki, ani VAR-u.

Statystyka meczu: 22:14 w strzałach, 7:3 w celnych, 44:56% w posiadaniu piłki, 6:6 w kornerach i 120:117 pod względem ilości przebiegniętych kilometrów.