W derbach Małopolski trzy gole Słoni2019-07-28 22:55:00

Na inaugurację nowego sezonu Fortuna 1 Ligi doszło do derbów Małopolski. Bruk-Bet Termalica Nieciecza pokonał Sandecję Nowy Sącz 3-0.

27 lipca: Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 3-0 (2-0)

1-0 Roman Gergel 23 (głową)

2-0 Vladoslavs Gutkovskis 38 (głową)

3-0 Jonathan de Amo Perez 76

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec).  Żółte kartki: Bezpalec - Małkowski. Czerwona kartka: Grzegorz Baran (Sandecja, 53). Widzów 2024.

BBT: Budziłek – Grzybek, Putiwcew, de Amo Perez, Mikovic - Gergel, Kamiński (65 Jovanovic), Wlazło (78 Purece), Bezpalec, Kalisz – Gutkovskis (82 Vilhjalmsson).

SANDECJA: Bielica - Socha, Baran, Flis – Kun (67 Danek), Walski, Kanach, Kałahur - Chmiel (58 Piter-Bucko), Klichowicz (84 Gabrych), Małkowski.

Gospodarze prowadzili od 23. minuty po "główce" Romana Gergela. W 38. minucie po wrzutce Martina Mikovica, Vladislavs Gutkovskis nie dał żadnych szans golkiperowi gości, też głową. W drugiej połowie po wrzutce Gergela, piłkę do siatki skierował z bliska Jonathan de Amo Perez.

Goście grali już wtedy w dziesiątkę, gdyż w 53. minucie czerwoną kartkę zobaczył Baran, za faul na wychodzącym na czystą pozycję Gutkovskisie.