Wysoka porażka Garbarzy w Chojnicach2019-04-15 17:47:00

W 28. kolejce Fortuna 1 Ligi Garbarnia Kraków przegrała wyjazdowy mecz z Chojniczanką 1-5.

13.04.2019: Chojniczanka - Garbarnia Kraków 5-1 (2-1)

1-0 Tomasz Mikołajczak 17

1-1 Krzysztof Kalemba 30 (karny)

2-1 Krzysztof Danielewicz 32

3-1 Piotr Grzelczak 61

4-1 Krzysztof Danielewicz 64

5-1 Krzysztof Danielewicz 82

Sędziował Wojciech Krztoń (Olsztyn). Żółte kartki: Górecki, Cabaj, Piszczek (Garbarnia). Widzów 1000.

CHOJNICZANKA: Janukiewicz – Podgórski, Wołąkiewicz, Sylwestrzak, Pietruszka – Paprzycki, Przybecki, Żyra, Grzelczak (84 Sacharuk), Danielewicz (84 Zawistowski) – Mikołajczak (76 Frygier).

GARBARNIA: Cabaj – Górecki (73 Nowak), Piszczek, Kalemba, Szywacz – Kiebzak, Lech (22 Wójcik), Włodyka, Serafin, Słoma – Firlej (73 Ogar).

Gospodarze przeważali w I połowie, pierwszego gola zdobył Mikołajczak strzałem z kilku metrów. Krakowianie wyrównali z karnego podyktowanego za faul Wołąkiewicza na Kiebzaku. Jedenastkę wykorzystał Kalemba. Uderzył w lewy, dolny róg, a bramkarz był bliski obrony. W odpowiedzi Danielewicz (b. zawodnik Cracovii) trafił z pola bramkowego na 2-1. Po przerwie dołożył jeszcze dwa gole, kompletując hat-trick. Brązowi nacierali na początku II połowy, mieli parę okazji, zabrakło jednak skuteczności. Skończyło się wysoką porażką, może z przebiegu gry za wysoką.

Skrót meczu (ChojniczankaTV/mkschojniczanka.pl)