Remis w derbach Małopolski2018-08-18 10:25:00

W 5. kolejce Fortuna 1 Liga Bruk-Bet Termalica Nieciecza podzielił się punktami z Sandecją Nowy Sącz. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-1.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Sandecja Nowy Sącz 1-1 (1-0)

1-0 Vladislavs Gutkovskis 29 (głową)

1-1 Maciej Małkowski 58

Sędziował Konrad Kiełczewski (Białystok). Żółte kartki: Szymonowicz - Chmiel, Klichowicz, Flaszka, Gabrych. Czerwona kartka: Grzelak (BBT, 43). Widzów 2093.

BBT: Gostomski – Sadzawicki, Kupczak, Szarek, Grzelak – Gergel, Szymonowicz (85 Jovanovic), Purece (46 Słaby), Miković – Śpiączka, Gutkovskis (74 Kiełb).

SANDECJA: Kozioł – Piter-Bučko, Szufryn, Flis - Chmiel, Baran, Małkowski, Kasprzak (82 Korzym), Kałahur (86 Maślanka) - Gabrych, Klichowicz (71 Flaszka).

Pierwsi okazję mieli goście. W 4. minucie Klichowicz minimalnie chybił z 8. metra. W odpowiedzi Grzelak przymierzył "szczupakiem" w poprzeczkę. Miejscowi byli blisko powodzenia w 21. minucie, rywali uratował Piter-Bucko wybijając piłkę z linii bramkowej. Dwa razy próbował Purece, ale Kozioł nie dał się pokonać.

Gospodarze prowadzili od 29. minuty. Po dośrodkowaniu Mikovica z prawej strony z najbliższej odległości bramkarza gości pokonał "szczupakiem" Gutkovskis. Później niecieczanie starali się podwyższyć, lecz ze strzałami Mikovica, Purece i Gergela poradził sobie Kozioł.

Od 43. minucie "Słonie" grali w osłabieniu, czerwoną kartkę za brutalny faul zobaczył Grzelak.

Po przerwie do głosu doszli sądeczanie i w 58. minucie wyrównali. Małkowski uderzył z dystansu w prawy róg.

Cztery minuty później szansy dla gospodarzy nie wykorzystał Słaby, z 20 m strzelił niezbyt precyzyjnie.

Kolejne okazje mieli goście (Gabrych, Kasprzak i znów Gabrych), lecz wynik nie uległ zmianie.

Niedosyt po piątkowym spotkaniu był w obu drużynach. Nie ukrywali tego szkoleniowcy obu drużyn. - Będziemy szanować ten punkt - mówił trener Sandecji, Tomasz Kafarski. - Niestety, mamy tylko punkt - skomentował opiekun "Słoni" Jacek Zieliński.