Kosztowny błąd, porażka Puszczy2018-08-12 13:41:00

W sobotnim meczu 4. kolejki Fortuna 1 Ligi Puszcza przegrała z beniaminkiem, Wartą Poznań, 0-1.

Puszcza Niepołomice - Warta Poznań 0-1 (0-0)

0-1 Krzysztof Biegański 84

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Orłowski, Stefanik - Jasiński, Fiedosewicz, Cierpka, Grobelny, Piceluk. Widzów 853.

PUSZCZA: Mleczko - Fryc, Stawarczyk, Czarny, Bartków - Żytek, Stefanik (72 Poźniak), Uwakwe, Drzazga (64 Ryndak), Tomalski - Orłowski (59 Kuzma).

WARTA: Lis - Kiełb, Kieliba, Dejewski, Jasiński - Fadecki (86 Piceluk), Marciniak, Grobelny, Cierpka (77 Janicki), Fiedosewicz - Biegański (90 Sanocki).

Początkowo gra toczyła się głównie w środku pola. Ciekawie zrobiło się w 21. minucie. Najpierw Tomalski szukał podaniem kolegów w polu karnym, a za chwilę Warta wyprowadziła szybki atak, ale w sytuacji trzech na trzech świetnie zachował się Czarny i zablokował kontrę rywala.

W końcówce pierwszej połowy dwukrotnie próbował aktywny w meczu Tomalski. Najpierw piłka po jego efektownym woleju pofrunęła nad bramką, a kilka chwil później jego próba z 16 metrów została zablokowana.

W drugiej połowie obraz gry znacznie się nie zmienił. Puszcza starała się rozbić defensywę rywala, który jeśli tylko miał okazję starał się odgryzać.

Mecz najprawdopodobniej zakończyłby się wynikiem 0-0, gdyby nie sytuacja w 84. minucie. Miłosz Mleczko niefortunnie interweniował i piłka odbita od Biegańskiego wpadła do bramki. W końcówce bramkarz Puszczy starał się odkupić winę walcząc o remis w polu karnym rywala, ale jego główkę wyłapał Lis.