Sparing: Pięć goli niecieczan2018-06-23 20:37:00

Od wysokiego zwycięstwa rozpoczęli cykl letnich sparingów piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Dziś na własnym stadionie pokonali 5-2 Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Podbeskidzie Bielsko-Biała 5-2 (1-1)

5-2 Purece 79

BBT, I połowa: Trela - Kogut, Putiwcew, Szarek, Mrioszka - Leżoń, Miković, Stefanik, Peda, Gergel - Śpiączka.

BBT, II połowa: Gostomski – Szeliga, Kupczak, Iwanicki, Grzelak – Misak, Jovanović, Purece, Nowak, Kwantaliani – Sobczyk.

Podbeskidzie: Leszczyński (46 Fabisiak) - Modelski, Bougaḯdis, testowany, Moskwik (46 Oleksy) - testowany (80 Pindera), Wiktorski (89 Gibas), Rakowski, Sierpina - Kozak (85 Gach), Kostorz (80 Stanclik).

W 17. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłka trafiła do Mawrudisa Bougaidisa, który z kilku metrów nie dał żadnych szans golkiperowi "Słoni". W 35. minucie po indywidualnej akcji Samuel Stefanik technicznym strzałem doprowadził do wyrównania. W 52. minucie goście zdobyli gola za sprawą Adriana Rakowskiego. Kilka minut później z rzutu karnego wyrównał Vlastimir Jovanović. W 66. minucie kilkumetrowy rajd ładnym i skutecznym strzałem zakończył Florin Purece. W 76. minucie po dośrodkowaniu Patrika Misaka, Purece uderzeniem pod poprzeczkę strzelił czwartego gola dla gospodarzy. W 79. minucie Rumun ponownie wpisał się na listę strzelców.

W drugiej połowie w drużynie "Słoni" zagrał golkiper Hubert Gostomski z Jagiellonii Białystok (w poprzednim sezonie bronił barw Radomiaka). W  ataku wystąpił testowany 21-letni Alex Sobczyk z Rapidu Wiedeń. To zawodnik polskiego pochodzenia, który ma za sobą występy w młodzieżowych reprezentacjach Austrii. Szansę występu otrzymali również juniorzy Paweł Leżoń i Krzysztof Iwanicki.