MLJS: Żółty remis Brązowych w Limanowej2018-05-15 13:17:00

LIMANOVIA - GARBARNIA Kraków 1-1 (1-0)

1-0 Dawid Pasternak 35 (głową, samob.)

1-1 Bartosz Baran 53

Sędziowali: Krzysztof Tokarczyk oraz Walenty Gajewski i Krzysztof Niezabitowski (KS Limanowa). Żółte kartki: Michał Napora, Mirosław Kordeczka - Marcin Kołton, Dawid Pasternak, Kamil Radłowski, Daniel Obtułowicz, Aleksander Strzeboński.

LIMANOVIA: Karol Pietrzak - Mariusz Liptak, Kacper Skrzatek, Maciej Krzyżak (46 Szymon Orzeł), Adrian Stajnder, Mirosław Kordeczka, Paweł Pławecki, Michał Napora, Bartłomiej Żurek (80 Dawid Hojda), Dawid Mrożek (60 Mateusz Smoter), Wojciech Jędrzejek (74 Jakub Czaja).

GARBARNIA: Mateusz Buryło - Konrad Wąsik (85 Mateusz Piotrowski), Daniel Penszkal (14 Dawid Pasternak), Bartłomiej Mruk (46 Aleksander Strzeboński), Oskar Baranik - Patryk Paczka, Paweł Kloc, Bartosz Baran, Kamil Radłowski (60 Jakub Burkowicz) - Marcin Kołton (88 Adrian Kudelski), Marcin Buda (50 Daniel Obtułowicz).

W meczu 25. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Starszych Garbarnia zremisowała na wyjeździe z Limanovią 1-1. Lider tabeli, choć obie bramki strzelili zawodnicy gości, musiał zadowolić się podziałem punktów. Brązowi w Limanowej dokonali aż trzech wymuszonych zmian, bo w trakcie zawodów z powodu kontuzji plac gry opuszczali kolejno: Daniel Penszkal (w 14. minucie), Bartłomiej Mruk (w 46. minucie) i Marcin Kołton (w 87. minucie).

W 17. minucie piłkę po strzale Kołtona zablokowali w polu karnym obrońcy gospodarzy. To była pierwsza groźniejsza, po początkowym wzajemnym badaniu sił, sytuacja meczu. W 28. minucie Bartosz Baran próbował, okazało się że nieskutecznie, zaskoczyć golkipera Limanovii. W 35. minucie po kapitalnym strzale Wojciecha Jędrzejka z ponad 30 metrów Mateusz Buryło zbił piłkę na poprzeczkę, a chcący ubiec w polu bramkowym Macieja Krzyżaka Dawid Pasternak głową wpakował piłkę do własnej bramki. W 39. minucie zastępujący kontuzjowanego Penszkala stoper Garbarni miał szansę na rehabilitację, ale po dograniu Kołtona z kornera uprzedził go Karol Pietrzak.

W 49. minucie Brązowi wykorzystali niedokładne rozegranie piłki przez obrońców gospodarzy, a Patryk Paczka strzałem zza pola karnego posłał piłkę tuż obok bramki. W 53. minucie było już 1-1. Baran przejął piłkę w środkowej strefie i pognał z nią pod pole karne Limanovii i pomimo asysty trzech cofających się rywali przymierzył z okolicy 16. metra po długim rogu, doprowadzając do remisu.

Młode Lwy dążyły do przechylenia szali zwycięstwa na swoją korzyść. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Kołtona strzał Daniela Obtułowcza padł łupem Pietrzaka. Uderzeniem obok słupka sfinalizował zespołową akcję Paczka. Dogranie Barana z wolnego piąstkowaniem zastopował bramkarz gospodarzy. Strzał Obtułowicza, niemal z tego samego miejsca, z którego w 49. minucie próbował Paczka, poprzedzony kierunkowym przyjęciem, minął słupek bramki Pietrzaka.

Gospodarze odpowiedzieli strzałem Michała Napory, ale z piłką poradził sobie Mateusz Buryło. W 80. minucie po kornerze wykonanym przez Kołtona Obtułowicz główkował obok celu. Limanovia w 84. minucie miała doskonałą okazję na zdobycie gola. Po kapitalnym strzale Napory z rzutu wolnego z około 20 metrów pofrunął w powietrzu Buryło i sparował zmierzającą w samo okienko bramki piłkę. Ta spadła pod nogi Mateusza Smotera, ale Aleksander Strzeboński do spółki z Konradem Wąsikiem zdołali wyekspediować ją poza plac gry.

Remis w Limanowej sprawił, że goniący Garbarnię Hutnik wygrywając 2-0 z Unią Tarnów zmniejszył dystans do lidera do trzech punktów. Sprawa juniorskiego prymatu w Małopolsce jest zatem wciąż otwarta, a do zakończenia sezonu pozostało 5 kolejek. W najbliższej Garbarze podejmą na własnym boisku AP Profi Zielonki, a mecz odbędzie się w sobotę 19 maja o godzinie 10:00.