MLJM: Globtroterzy znad Wilgi2017-09-21 07:56:00

0-2 Dawid Cieślak 48

1-2 Paweł Matras 55 (głową)

2-2 Konrad Węglarz 60

2-3 Antoni Suwała 65 (głową)

Sędziowali (wzorowo): Konrad Kolak oraz Marek Ogórek i Hubert Kożuch (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Szymon Orzeł, Wojciech Jędrzejek  - Maciej Augustyńczyk, Mateusz Grzybowski.

LIMANOVIA: Jakub Wiktor - Wojciech Jędrzejek, Andrzej Mrożek, Michał Garcarz, Dawid Szewczyk (47 Jakub Czaja), Konrad Węglarz, Szymon Majeran, Paweł Matras, Szymon Orzeł (71 Rafał Matusiak), Szymon Pietrzak, Jakub Piaskowy (65 Paweł Kulig).

GARBARNIA: Konstanty Karagiannakos - Tomasz Zapiór, Jakub Pulchny, Jakub Laszczyk, Piotr Sabat - Dominik Wójcik (61 Piotr Buczek), Antoni Suwała, Dominik Kraszewski (59 Maciej Augustyńczyk), Szymon Piotrowicz (77 Kamil Ciszek)  - Mateusz Grzybowski, Dawid Cieślak (61 Szymon Mazur).

W spotkaniu 8. kolejki Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych Garbarnia pokonała Limanovię na jej własnym boisku 3-2. Brązowi prowadzili już 2-0, ale gospodarze zdołali doprowadzić do wyrównania. Szalę zwycięstwa na korzyść krakowian celnym strzałem głową przechylił Antoni Suwała, który skorzystał z precyzyjnego dośrodkowania Szymona Mazura z rzutu rożnego.

W 10. minucie będący na środku boiska Dawid Cieślak otrzymał prostopadłe podanie od Antoniego Suwały i wystartował do piłki. Napastnik Garbarni był mocno naciskany przez Wojciecha Jędrzejka, a z bramki wybiegł naprzeciw niemu Jakub Wiktor. Bramkarz Limanovii już poza polem karnym, gdzieś w okolicach 25. metra ubiegł "Ciesiela" i zażegnał niebezpieczeństwo.

W 13. minucie po kornerze wykonanym przez Michała Garcarza tuż obok słupka główkował Andrzej Mrożek. W 15. minucie Mateusz Grzybowski pomknął lewym skrzydłem mijając po drodze kilku zawodników Limanovii i na wysokości pola karnego zagrał do Cieślaka, który został w ostatniej chwili zablokowany przez Szymona Pietrzaka.

W 21. minucie rzut wolny z około 25 metrów wykonywał Szymon Majeran. Przedłużone głową przez jednego z gospodarzy dośrodkowanie zakończyło się skierowaniem piłki do bramki przez Jakuba Piaskowego, który jednak był na wyraźnym ofsajdzie i gol nie został przez arbitrów uznany.

W 24. minucie bardzo groźną sytuację we własnym polu karnym wyjaśnił Wiktor, który na rzut rożny "zdjął" piłkę z głowy Cieślaka po dograniu Szymona Piotrowicza. W 28. minucie Limanovia nie wykorzystała niemal stuprocentowej okazji do zdobycia gola. Po wymianie podań z Piaskowym groźnie po długim rogu uderzał Konrad Węglarz, zmierzającą tuż obok słupka futbolówkę musnął jeszcze butem zamykający całą akcję Szymon Orzeł, ale piłka mimo wszystko nie wpadła do bramki Konstantego Karagiannakosa.

W 30. minucie po dośrodkowaniu Piaskowego obaj stoperzy Garbarni minęli się z piłką, w efekcie w jej posiadanie wszedł Orzeł. Przyziemny strzał zawodnika gospodarzy obronił Karagiannakos, a dobitkę z linii bramkowej wybił na rzut rożny Suwała. W 32. minucie bardzo szybki Węglarz przeprowadził solową akcję na lewej flance, podciągnął pod pole karne i zagrał wzdłuż szesnastki. Do piłki na 15. metrze dopadł Orzeł i oddał bardzo mocny strzał, po którym piłka poszybowała nad poprzeczką.

W 36. minucie goście objęli prowadzenie. Kapitan Garbarni Jakub Laszczyk wykonywał rzut wolny z około 35 metrów. Po jego mocnym i nieprzyjemnym dla przeciwników przyziemnym strzale pika trafiła w nogi Majerana i wpadła do bramki obok całkowicie zdezorientowanego Wiktora.

W 40. minucie po kontrataku Garbarni Cieślak chciał dogrywać do Grzybowskiego, lecz piłka została zablokowana przez jednego z obrońców gospodarzy. Spadła jednak ponownie pod nogi Cieślak, zawodnik Garbarni strzelił po krótkim rogu, ale Wiktor nie dał się zaskoczyć.

Druga połowa rozpoczęła się od ataku Limanovii. W 41. minucie lewą stroną boiska szarżował Węglarz, wprowadził piłkę w pole karne, ale rzecz całą wyjaśnili obrońcy gości. W odpowiedzi w polu karnym gospodarzy zablokowany został Piotrowicz, również po akcji na skrzydle.

W 48. minucie goście prowadzili już 2-0. Po dalekim wykopie bramkarza Młodych Lwów piłka skozłowała już na połowie gospodarzy. Grzybowski wygrał o nią pojedynek z jednym ze stoperów i strącił futbolówkę w kierunku Cieślaka, który nie zmarnował sytuacji sam na sam.

W 55. minucie rzut wolny z około 30 metrów na wprost bramki "Kostka" wykonywał Majeran. Piłka odbiła się od pleców któregoś ze stojących w murze zawodników Garbarni i trafiła w poprzeczkę, po czym spadła na 5-6. metr, skąd głową skierował ją do bramki Paweł Matras. W 60. minucie Limanovia wyrównała stan meczu. Po akcji i podaniu Piaskowego Węglarz z bliska wpakował futbolówkę do garbarskiej bramki.

W 61. minucie trener Garbarni Robert Włodarz dokonał dwóch zmian, na boisku pojawili się Piotr Buczek i Szymon Mazur. "Sajmon" dał bardzo dobrą zmianę, w 65. minucie po wykonanym przez niego kornerze Suwała głową zdobył zwycięskiego gola dla Brązowych.

- W końcówce było trochę nerwowo, obie drużyny chciały w tym spotkaniu jeszcze coś osiągnąć. Gospodarze wyrównać, my utrzymać wynik. W pierwszej połowie mieliśmy sporo szczęścia, gdyż zawodnicy Limanovii przeważali, w drugiej już mecz się wyrównał. Bardzo cieszymy się ze zwycięstwa nad wymagającym rywalem na nasiąkniętym wodą boisku, przy cały czas padającym deszczu. Przed spotkaniem odbyła się sympatyczna uroczystość, zawodnik gospodarzy Michał Garcarz został uhonorowany okolicznościowym pucharem za rozegranie 100 spotkań w barwach Limanovii - powiedział po meczu kierownik drużyny juniorów młodszych Garbarni, Jerzy Wojciechowski, któremu tradycyjnie zawdzięczamy szczegóły spotkania.

Juniorzy młodsi Garbarni po 8 kolejkach bieżącego sezonu mają w swoim dorobku 13 punktów. Wszystkie zdobyli na boiskach rywali: na 5 wyjazdów - 4 spotkania wygrali i jedno zremisowali. W tym kontekście tytuł "Globtroterzy znad Wilgi" jest jak najbardziej uprawniony.

W sobotę 23 września br. o godzinie 13:30 Młode Lwy podejmować będą na Rydlówce trzecią w tabeli MLJM Wisłę Kraków.