Strona główna > Sportowa Małopolska
Polska U-21 przegrała w Krakowie z Włochami2017-03-24 08:55:00

Piłkarska reprezentacja Polski do lat 21 przegrała 1-2 z Włochami w towarzyskim spotkaniu, które zostało rozegrane na Stadionie Kraków. Bramkę dla biało-czerwonych zdobył Dawid Kownacki.

Polska - Włochy 1-2 (1-1)

0-1 Lorenzo Pellegrini 29

1-1 Dawid Kownacki 42

1-2 Marco Benassi 50

Sędziował Markus Hameter (Austria). Żółte kartki: Kędziora - Biraschi, Mandragora, Masina. Widzów 6027.

POLSKA: Jakub Wrąbel - Tomasz Kędziora, Jan Bednarek, Paweł Dawidowicz, Paweł Jaroszyński - Dawid Kownacki (68 Adam Buksa), Jarosław Kubicki (52 Przemysław Frankowski), Radosław Murawski, Patryk Lipski (81 Jarosław Niezgoda), Bartosz Kapustka - Mariusz Stępiński (81 Krzysztof Piątek).

WŁOCHY: Pierluigi Gollini - Davide Calabria (62 Rolando Mandragora), Alex Ferrari, Davide Biraschi, Antonio Barreca (73 Adam Masina) - Marco Benassi, Danilo Cataldi (61 Manuel Locatelli), Lorenzo Pellegrini (84 Alberto Grassi) - Domenico Berardi (61 Federico Ricci), Alberto Cerri (73 Andrea Favilli), Federico Chiesa (46 Federico Di Francesco).

Początkowo biało-czerwoni uzyskali przewagę, ale wkrótce inicjatywę przejęli Włosi, obejmując prowadzenie. Strzał Pellegriniego był kąśliwy i piłka po rękach bramkarza wpadła w lewy dolny róg. Polacy wyrównali przed przerwą. Kapitalnym podaniem popisał się Kapustka, a Kownacki trafił z czystej pozycji do siatki.

Po przerwie dominowali goście. W 50. minucie bramkę zdobył Benassi, uderzeniem z niespełna 30 metrów. W 64. minucie sędzia podyktował karnego za faul Kędziory. Jedenastki nie wykorzystał Cerri, trafiając w słupek.

W spotkaniu wystąpiło dwóch zawodników Cracovii - Paweł Jaroszyński i Krzysztof Piątek. Grali też byli piłkarze krakowskich klubów: Bartosz Kapustka, Adam Buksa czy Mariusz Stępiński.

W poniedziałek o godz. 17 w Kielcach Polacy zmierzą się towarzysko z reprezentacją Czech.