CLJ (9): Derby dla osłabionej Wisły (FILM)2015-09-27 18:33:00

Wisła Kraków - Cracovia 2-1 (1-1)

0-1 Dawid Surma 29 (karny)

1-1 Kamil Szlachta 41

2-1 Krystian Kozieł 90+5

Sędziował Radosław Wąsik (KS Lublin). Żółte kartki: Świętek (2) - Gawle, Pestka, Sroka, Pieprzyca. Czerwone kartki: Zając (50), Świętek (71, druga żółta) - obaj Wisła.

WISŁA: Chorążka – Szlachta, Ptak, Zając, Ryś – Chlebowski, Szczypkowski - Purcha, Tracz (75 Czernicki), Kozieł – Kociołek (65 Świętek).

CRACOVIA: Wilk (55 Smoleń) – Mielcarek, Pieprzyca, Pestka, Król – Dara, Żaba (73 Tymoszuk), Czarnecki (60 Jeż), Gawle, Surma – Sroka (65 Pawlusiński).

Po zaciętej i emocjonującej walce, piłkarze trenera Kazimierza Kmiecika pokonali rywalkę zza Błoń 2-1. Zwycięskiego gola zdobył w doliczonym czasie gry Krystian Kozieł, wiślacy grali w wtedy w dziewiątkę...

Początkowo derbów walka toczyła się głównie w środku pola. Wiślacy pierwszy raz zagrozili bramce rywali w 10. minucie, ale Kociołkowi piłkę z głowy zdjął bramkarz Cracovii. Po niespełna minucie gospodarze znowu groźnie zaatakowali, lecz tym razem dośrodkowanie Tracza obrońcy rywala wybili na rzut rożny.

Niebezpiecznie pod bramką Pasów zrobiło się w 16. minucie, gdy obrońca Cracovii podał piłkę do bramkarza. Wówczas Kociołek próbował wślizgiem skierować ją do bramki, jednak nie trafił w futbolówkę. Cracovia pierwszy raz w meczu stanęła przed szansą dopiero w 19. minucie, ale strzał Żaby został zablokowany przez obrońców Białej Gwiazdy.

Zawodnicy Cracovii po raz kolejny zaatakowali w 23. minucie, ale rewelacyjnie w bramce spisał się Chorążka, który w sytuacji sam na sam wybronił groźny strzał Surmy. Sześć minut później Ryś sfaulował we własnym polu karnym Surmę, który sam wykorzystał podyktowaną jedenastkę i Cracovia objęła prowadzenie. Odpowiedź Wisły przyszła cztery minuty przed końcem pierwszej części spotkania. Piłka po strzale Szlachty odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Cztery minuty po zmianie stron sędzia podyktował rzut karny dla Wisły, jednak uderzenie Kociołka zdołał sparować bramkarz Pasów. Wiślacy próbowali jeszcze dobić futbolówkę, ale w zamieszaniu nieprzepisowo bramkarza Cracovii zaatakował Zając i sędzia ukarał go czerwoną kartką. Od 71. minuty gospodarze grali w dziewiątkę, gdyż drugą żółtą kartkę otrzymał Świętek, który pojawił się na boisku siedem minut wcześniej.

Pomimo gry w osłabieniu gracze trenera Kmiecika nie ograniczali się tylko do obrony, nastawili się na kontry i stałe fragmenty gry. W 78. minucie pięknie z rzutu wolnego uderzył Chlebowski, ale piłkę zmierzającą w okienko wybił bramkarz Cracovii. Siedem minut później groźnym strzałem z ponad 30 m popisał się Ryś, ale bramkarz rywala zdołał sparować futbolówkę na rzut rożny.

W doliczonym czasie z rzutu wolnego uderzał Chlebowski, lecz golkiper Cracovii pewnie wyłapał piłkę. Heroiczna walka opłaciła się zawodnikom Białej Gwiazdy, którzy w ostatniej minucie zapewnili sobie zwycięstwo. Po 50-metrowym rajdzie sfaulowany został Ryś. Poszkodowany sam uderzył z wolnego, Smoleń odbił piłkę przed siebie, dopadł do niej Kozieł i strzelił do siatki obok bramkarza.

Jagiellonia Białystok - UKS SMS Łódź 6-1

AP TOP-54 Biała Podlaska - MKS Polonia Warszawa 3-2

ŁKS Łódź - Motor Lublin 4-0