III liga: Wygrana Jaskółek z Hutnikiem (FILM)2015-09-01 06:49:00

Unia Tarnów - Hutnik Nowa Huta 3-0 (0-0)

1-0 Artur Biały 55

2-0 Piotr Drozdowicz 77

3-0 Patryk Kołodziej 81 (samob.)

Sędziowali: Kamil Przyłucki - Krzysztof Dywan, Radosław Jachowski (KS Sandomierz). Żółte kartki: Łukasz Kazik, Kamil Pawlak,  Krzysztof Wrzosek - Michał Dudek (2). Czerwona kartka: Michał Dudek (62, druga żółta). Widzów 700.

UNIA: Dybowski - Pawlak, R. Witek, Bartkowski, Węgrzyn - Zawrzykraj (53 Biały), Wrzosek (84 Nowak), Popiela (88 Adamski), Tyl (72 Kazik), Wójcik - Drozdowicz. Trener: Daniel Bartkowski.

HUTNIK: Frątczak - Antoniak, M. Dudek, Kołodziej, Guja - Kołakowski (63 Sierakowski), Jacak (82 Murzyn), Gamrot, Świątek, Chlebda (55 Guzik) - Nawrot. Trener: Mateusz Staniec.

W meczu, który zawsze elektryzuje kibiców piłkarze Unii Tarnów wygrali z Hutnikiem Nowa Huta 3-0. Wszystkie bramki tarnowianie zdobyli w drugiej połowie. Dzięki wygranej przesunęli się w ligowej tabeli na 5. miejsce z dorobkiem 9 punktów. Za tydzień w niedzielę ponownie nie zabraknie emocji, bo tarnowianie zmierzą się z Wolanią Wola Rzędzińska.

Pierwsza połowa z przewagą "Jaskółek", ale nie przyniosła oczekiwanych rezultatów. Przełamanie nastąpiło w 55. minucie po kapitalnym uderzeniu z woleja napastnika Artura Białego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Stracona bramka zmusiła rywali do ataków i ostrzejszej walki, co w 62. minucie zaowocowało drugą żółtą kartką dla Dudka. Unia wykorzystała osłabienie i błędy rywali. Do końca o piłkę walczył Piotr Drozdowicz. Bramkarz gości próbował ją wykopać, jednak został zablokowany przez Drozdowicza i futbolówka wleciała do siatki. Niebawem goście popełnili kolejny błąd w obronie i zmylony bramkarz znów był bez szans. Do tego należy doliczyć strzał w poprzeczkę po stronie Unii i w słupek po stronie Hutnika. Ostateczny wynik jednak całkowicie sprawiedliwy.