Strona główna > Sportowa Małopolska
III liga (3): Rezerwy Wisły niczym starsi koledzy - stracili gola z Hutnikiem w końcówce2015-08-22 15:34:00

W sobotę rozpoczęła się 3. kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej. W pierwszym, przedpołudniowym meczu, Sparta Kazimierza Wielka pewnie wygrała w Daleszycach ze Spartakusem 2-0. Tym samym podopieczni Stanisława Owcy potwierdzili, że zwycięstwo przed tygodniem pod Wawelem z Cracovią II nie było dziełem przypadku.

Tarnowska Unia zanotowała drugą wygraną w nowym sezonie. "Jaskółki" sięgnęły po trzy punkty w Kielcach pokonując rezerwę Korony 1-0. Gola strzelił w doliczonym czasie gry Artur Biały, który ładnie przymierzył w dłuższy róg bramkarza.

Świetny mecz przy ul. Remonta - Wisła II zremisowała z Hutnikiem 3-3, a obie drużyny kończyły potyczkę w osłabionych składach.

W niedzielę Garbarnia prowadziła na ul. Wielickiej z Cracovią II 2-0, ale nie utrzymała korzystnego rezultatu i zremisowała 2-2.

Sobota:

Wisła II Kraków - Hutnik Nowa Huta 3-3 (1-1)

1-0 Kamil Kuczak 4

1-1 Jakub Ochman 34 (karny)

2-1 Kamil Kuczak 49

2-2 Szymon Witek 65 (samob.)

3-2 Oskar Wąsikowski 85

3-3 Krzysztof Świątek 90+1

Sędziował Wojciech Curyło (KS Kraków). Żółte kartki: Bartosz, Wąsikowski, Zając - Antoniak, Nawrot, Sierakowski, Świątek. Czerwone kartki: Witek (72, faul) - Ochman (88, uderzenie Wąsikowskiego).

WISŁA: Bies - Bartosz, Witek, Zając (46 Dziubas), Janur - Mordec, Gulczyński, Buras (86 Michniak), Handzlik (55 Wąsikowski) - Scalet, Kuczak (78 Wójcik). Trener: Maciej Musiał.

HUTNIK: Frątczak - Antoniak, M. Dudek, Ochman, Niechciał (85 Kołodziej) - Kołakowski (82 Murzyn), Świątek, Guja, Sierakowski (46 Jacak) - Gamrot - Nawrot. Trener: Mateusz Staniec.

Już w 4 minucie wiślacy objęli prowadzenie; po zagraniu z prawej strony sam przed bramkarzem znalazł się Kuczak i nie zmarnował okazji. Po chwili ten sam piłkarz strzelił w dobrej pozycji ponad poprzeczką. Hutnicy ruszyli do odrabiania strat, ale efektem przewagi były jedynie wolne egzekwowane przez Guję. W 34 minucie Nawrot mijał w polu karnym Witka i został faulowany. Podyktowaną "jedenastkę" zamienił na gola Ochman. W odpowiedzi Scalet przymierzył w dłuższy róg, lecz futbolówka minęła słupek.

Druga połowa zaczęła się od gola Nawrota, który jednak nie został uznany (spalony). W 49 minucie przed polem karnym gości wymienili podania Handzlik z Kuczakiem i ten drugi mając przed sobą tylko Frątczaka pewnie trafił do siatki. Hutnik wyrównał po akcji lewą stroną; Guja ograł Bartosza i posłał futbolówkę po linii pola bramkowego. Witek starał się uprzedzić szarżującego Kołakowskiego i wyglądało z boku, że skierował piłkę do własnej bramki. Od 72 minuty hutnicy grali w przewadze, bowiem ratował sytuację Witek i faulując gracza z Nowej Huty ujrzał czerwony kartonik. Nie był to więc udany występ byłego gracza Hutnika...

Osłabieni wiślacy w 85 minucie przeprowadzili szybką kontrę, Bartosz dośrodkował, a Wąsikowski celnie uderzył. Próbował jeszcze ratować sytuację Ochman, jednak wybił futbolówkę już zza linii bramkowej. Trzy minuty później Ochman za uderzenie bez piłki Wąsikowskiego opuścił plac gry. Wydawało się, że punkty zostaną na Reymonta, a tymczasem rezerwy poszły w ślady ekstraklasowych kolegów i straciły gola w doliczonym czasie gry. Antoniak obsłużył Świątka, a ten technicznym strzałem z 16 metrów przymierzył przy słupku.

Spartakus Daleszyce - Sparta Kazimierza Wielka 0-2 (0-2)

0-1 Krzysztof Kozieł 15 (karny)

0-2 Pape Drame 43

Sędziowali: Mateusz Kowalski - Maksym Stelmaszczyk, Łukasz Szymczak (KS Kielce). Żółte kartki: Robert Bętkowski, Karol Skrzypek - Pape Dramé, Mateusz Kawula, Mateusz Wołowski.

SPARTAKUS: Kołomański - Bętkowski  (76 Maciejski), Gębura, Stefański, Kaczmarek, Skrzypek, Blicharski, Jeziorski (46 Sitarz), Gil (53 Kabaniuk), Mojecki (63 Olearczyk), Wołowiec. Trener: Andrzej Więcek.

SPARTA: Iliński - Adamczyk, Tyrpuła, Czajka, Kret, Kawula, Downar-Zapolski, Pape Dramé  (86 Łakota), Pamintasu (82 Dziwiszewski), Wołowski (60 Musiał), Kozieł (60 Wąż). Trener: Stanisław Owca.

Korona II Kielce - Unia Tarnów 0-1 (0-0)

0-1 Artur Biały 90+

Sędziował Mateusz Łosiak (KS Kielce). Żółte kartki: Kwiecień - Drozdowicz, Węgrzyn.

KORONA: Łodej - Jasiak (46 Dziubek),  Bednarski, Wrześniewski, Korcz (75 Paprocki), Matulka, Załęcki, Kwiecień (46 Stachura), Kobryń, Paprocki, Zawierucha (65 Słaby). Trener: Cezary Ruszkowski.

UNIA: Dybowski - Pawlak, Bartkowski, Witek, Węgrzyn, Zawrzykraj (58 Biały), Wrzosek (80 Nowak), Popiela (70 Kazik), Tyl, F. Wójcik, Drozdowicz. Trener: Daniel Bartkowski.

Poprad Muszyna - Wolania Wola Rzędzińska 2-1 (0-0)

0-1 Jakub Tadel 50 (karny)

1-1 Wojciech Janur 55

2-1 Wojciech Janur 88

Sędziowali: Jan Pawlikowski - Roman Baran, Krzysztof Majewski (KS Nowy Targ). Żółte kartki: Tomasz Bomba, Wojciech Janur, Krzysztof Podgórniak - Dominik Adamowski, Tomasz Barycza, Marcin Furmański, Patryk Szatko, Jakub Tadel. Czerwona kartka - Jakub Tadel (85, druga żółta).

POPRAD: Jękot - Merklinger, Damasiewicz, Fabisiak, Zachariasz, Saratowicz, Sobas, Janur, Orzechowski, Podgórniak, Abubakar. Trener: Marcin Manelski.

WOLANIA: Mikrut - Różak, Nalepka, Furmański, Maik (52 Lubera), Tadel, Adamowski, Wilk, Barycza, Szatko, Jaworski. Trener: Bartosz Zołotar.

Beskid Andrychów - Poroniec Poronin 0-4 (0-1)

0-1 Marcin Pluta 43

0-2 Rafał Gadzina 64

0-3 Piotr Madejski 75

0-4 Rafał Gadzina 83

Sędziowali: Michał Fudala - Sławomir Pudło, Dominik Jurkiewicz (KS Brzesko). Żółte kartki: Śliwa, Młynarczyk.

BESKID: Szarek - Jurczak, Kowalski, Tylek, Talaga, Moskała (87 Zawiła), Śliwa (73 Wandzel), A. Młynarczyk, Karcz, Kaczmarczyk, Stróżak (80 Zaremba). Trener: Szymon Burliga.

PORONIEC: Zając - Gryźlak, Piszczek, Pluta, Kogut, Bartos, Madejski, Malinowski, Wolański, Leszczak, Gadzina (83 Dudzik). Trener: Przemysław Cecherz.

NKP Podhale Nowy Targ - KP KSZO Ostrowiec Św. 0-2 (0-0)

0-1 Kamil Dziadowicz 52

0-2 Kamil Dziadowicz 56

Sędziowali: Angelika Kuryło - Grzegorz Migdał, Adrian Maślanka (KS Brzesko). Żółte kartki: Mirosław Jandura, Daniel Mikołajczyk - Łukasz Jamróz, Klaudiusz Łatkowski.

PODHALE: Różalski - Basta (88 R. Antolak), Urbański, Mikołajczyk, Bobak, Komorek, Jandura (60 Borowicz), Lizak, Duda (59 Waksmundzki), Kurowski (65 Fałowski), Pająk. Trener: Marek Żołądź.

KSZO: Wierzgacz - Stachurski, Grunt, Łatkowski, Persona, Bełczowski, Mikołajek (88 Wójtowicz), Mianowany (68 Mężyk), Czajkowski (77 Jamróz), Nogaj, Dziadowicz (63 Kapsa). Trener: Tadeusz Krawiec.

Niedziela:

Cracovia II - Garbarnia Kraków 2-2 (0-2)

0-1 Marcin Siedlarz 1

0-2 Karol Kostrubała 18

1-2 Erik Jendrišek 40

2-2 Mateusz Wdowiak 75

Sędziowali: Rafał Pąchalski - Grzegorz Przybylski, Łukasz Szymczyk (KS Kraków). Żólte kartki:  Erik Jendrišek, Łukasz Zejdler - Petar Borovicanin, Piotr Ferens, Marek Masiuda, Łukasz Pietras, Damian Szymonik.

CRACOVIA: Sandomierski - Moskal, Rymaniak, Kuligowski, Jaroszyński, Argasiński, Szymczak (60 Ceglarz), Zejdler, Szewczyk (90+ Kotwica), Jendrišek (78 Panek), Wdowiak. Trener: Piotr Górecki.

GARBARNIA: Paździor - Szymonik, Kalemba, Kostrubała, Pawłowicz, Borovicanin (62 Cygnarowicz), Masiuda, Ogar (76 Górecki), Pietras, Ferens (89 Kozik), Siedlarz. Trener: Mirosław Hajdo.

Goście potrzebowali kilkadziesiąt sekund, aby objąć prowadzenie przy ul. Wielickiej. Po akcji Borovicanina pewnie skierował futbolówkę do siatki Siedlarz. Później nie wykorzystali okazji gospodarze, a "Brązowi" podwyższyli rezultat; po wrzutce efektowną "główką" Kostrubała pokonał Sandomierskiego. Tuż przed przerwą kontaktowego gola zdobył Jendrišek.

Po zmianie stron oba zespoły miały swoje szanse. Jedną wykorzystała Cracovia - po centrze z wolnego Zejdlera na listę strzelców wpisał się Wdowiak.

Soła Oświęcim - Wisła Sandomierz 4-1 (3-0)

1-0 Dawid Wadas 17
2-0 Krzysztof Hałgas 40
3-0 Mateusz Gleń 45
3-1 Bartosz Szepeta 77 (karny)
4-1 Kamil Szewczyk 85

Sędziowali: Seweryn Kozub - Mariusz Stolarz, Tomasz Kita (KS Brzesko). Żółte kartki: Łukasz Ząbek, Wojciech Jamróz, Kamil Szewczyk. Czerwona kartka - Marcin Koper (80, akcja ratunkowa).
SOŁA: Koper - Ł. Ząbek, Wowra, Wadas, W. Jamróz, Gleń (66 Stanek), Dynarek, K. Szewczyk, Hałgas (78 Kobylański), Cygnar (75 Kochan), Snadny (62 Knapik). Trener: Sebastian Stemplewski.
WISŁA: Biedula - Zimoląg (65 Adamczyk), Beszczyński, Korona, Bażant, Chorab, Mykytyn, Szepeta (78 Michalski), Kabata (46 Madeja), Świrk (46 Szustak), Wolan. Trener: Adam Mażysz.

Łysica Bodzentyn - Czarni Połaniec 1-3 (1-2)

0-1 Jakub Łuc 9
1-1 Radosław Kardas 10
1-2 Piotr Mazurkiewicz 39
1-3 Piotr Mazurkiewicz 66
Sędziowali: Jacek Kubicki - Maciej Mądzik, Paweł Wysocki (Świętokrzyskie KS). Żółte kartki: Piotr Fortuna, Krystian Płusa - Michał Dyl, Pior Kamiński, Filip Krępa, Paweł Meszek, Michał Motyl, Maciej Witek. Czerwona kartka -  Michał Dyl (80, druga żółta).