Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Sportowa Małopolska
Marek Dragosz w Nigerii2015-07-27 22:20:00

Krakowski Marek Dragosz przebywał ostatnio w Ibadanie, drugim co do wielkości mieście Nigerii.


Większość czasu polski trener spędził na boisku szkoląc bramkarzy. Na jego warsztaty z całego stanu Oyo dotarło ponad 60 golkiperów. Jeszcze większą liczbę uczestników zgromadziło seminarium dla trenerów. Na stadionie Lekani Adamasingba pojawiło się ich blisko stu.


- Z tego grona szkoleniowców do ostatniego etapu szkolenia zakwalifikowało się kilkunastu – opowiada Marek Dragosz. – To elitarne grono uzyskało dyplom uznawany przez nigeryjską federację. To było fajne doświadczenie dla mnie i ciekawa przygoda. Poznałem wielu fajnych ludzi.


Poza wykładami i zajęciami praktycznymi był też czas na obejrzenie meczów kontrolnych, w których swoje umiejętności prezentowali najbardziej uzdolnieni chłopcy zespołów z Lagos, Ibadanu i Abudży. Trener obejrzał także mecz nigeryjskiej ekstraklasy Shooting Stars – Giwa FC.


Równie ważne podczas pobytu w Nigerii były odwiedziny w szkołach i ośrodkach dla dzieci. W ramach charytatywnej działalności założonej przez siebie fundacji „Keepers Foundation” Marek Dragosz zawiózł najmłodszym mieszkańcom artykuły szkolne, zabawki i odzież.


D


8.jpg
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpgwięcej wiadomości >>>

REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty