Wygrana Pasów, Jendrisek strzelał swojemu macierzystemu klubowi2015-07-07 19:43:00

Piłkarze Cracovii wygrali w towarzyskim meczu ze słowackim zespołem MFK Ružomberok 3-1. Dwa gole dla Pasów, w spotkaniu rozegranym przy ul. Wielickiej, strzelił wychowanek rywali Erik Jendrisek.

Cracovia - MFK Ružomberok 3-1 (2-0)

1-0 Erik Jendrisek 20 (głową)

2-0 Erik Jendrisek 40 (głową)

3-0 Piotr Polczak 51 (głową)

3-1 Stefan Zosak 62

CRACOVIA: Pilarz, Deleu, Polczak, Sretenović, Wołąkiewicz, Cetnarski, Dąbrowski, Wójcicki, Zjawiński, Rakels, Jendrišek.

MFK Ružomberok: Sanecky, Gerat, Kruźliak, Jan Maslo, Peter Maslo, Luptak, Nagy, Zosak, Rosa, Cheptine, Masaryk.

Pierwsza połowa to koncert gry Erika Jendriška. Wychowanek Ružomberoka strzelił swojemu macierzystemu klubowi 2 bramki, prowadząc Cracovię do kolejnego zwycięstwa.

Pierwszego gola Słowak zdobył w 20. minucie, kończąc główką dośrodkowanie z rzutu rożnego. Piłka odbiła się od ziemi i kompletnie myląc bramkarza rywali wpadła do siatki przy prawym słupku.

Drugie trafienie Jendrišek zaliczył gdy goście zmienili bramkarza. Wcześniej mecz zakończył Štefan Senecky, który nie był w stanie kontynuować gry po groźnym zderzeniu z Dariuszem Zjawińskim. Zastępujący go Matus Macik nie miał szans, gdy w 41. minucie po kapitalnej wrzutce Rakelsa z lewej strony znów przy prawym słupku główkował Jendrišek.

Na 3-0 gospodarze podwyższyli po przerwie. Z rzutu rożnego celnie dośrodkował Cetnarski, a najwyżej do główki wyskoczył Piotr Polczak. W 57. minucie później powinno być już 4-0, ale karnego po faulu na Kapustce nie wykorzystał Deniss Rakels.

Niewykorzystana sytuacja zemściła się 5 minut później, gdy honorowego gola zdobył Stefan Zošak.