III liga: Ważne punkty Jaskółek (FILM)2015-05-18 21:01:00

UNIA Tarnów - HUTNIK Nowa Huta 1-0 (1-0)

1-0 Łukasz Popiela 18

Sędziował Damian Gawęcki z Kielc. Żółte kartki: Hebda, Tyl - P. Filipek, Murzyn. Widzów 550.

UNIA: Dybowski - Jamróg, Więcek, Pawlak, Węgrzyn - Chłoń (77 Drozdowicz), Tyl, Hebda, Popiela (90+2 Gałuszka), Wójcik (84 Adamski) - Ropski.

HUTNIK: Frątczak - Guzik, Ochman, Grzesiak (46 Jacak), P. Filipek (78 Antoniak) - Orłowski, K. Filipek (74 Murzyn), Świątek, Nawrot, Prochowicz (46 Sierakowski) - Gamrot.

Mecze Unii z Hutnikiem elektryzują kibiców od wielu lat. Na boisku również zawsze jest ciekawie, a walka trwa do ostatnich minut. W 42. pojedynku w historii tych zespołów, tym razem, po raz 13. górą byli tarnowianie. Wygrali zasłużenie 1-0, a w bramce Jaskółek udany debiut zaliczył wychowanek, 17-letni Karol Dybowski.

Początkowo mecz miał odbyć się bez udziału publiczności, jednak ostatecznie przynajmniej kibice gospodarzy mogli obejrzeć trzecioligowy klasyk. Ci, którzy przyszli nie mogą żałować. Unia zwyciężyła zasłużenie, będąc zespołem lepszym, przede wszystkim w pierwszej połowie, w której podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego powinni prowadzić różnicą kilku bramek. Na prowadzenie Jaskółki wyprowadził w 18. minucie Łukasz Popiela. Gospodarze wypracowali sobie jeszcze kilka sytuacji, po jednej z nich trafiając w słupek, jednak zabrakło im skuteczności i szczęścia. Po przerwie bliscy szczęścia byli piłkarze Hutnika, jednak bardzo dobrze w bramce spisał się ligowy debiutant w barwach Unii, 17-letni Karol Dybowski.

Wygrana zbliżyła Unię do Beskidu Andrychów na jeden punkt, i trzy do Hutnika. Jaskółki cały czas zajmują 13. miejsce i na chwilę obecną jest to miejsce bezpieczne, jednak wciąż nie wiadomo jak zakończą się rozgrywki w II lidze. Tarnowianie rozpoczęli serię meczów z bezpośrednimi rywalami walczącymi o utrzymanie. W środę zagrają w Trzebini, a w sobotę w derbach regionu, o godzinie 17:30 zmierzą się w "Jaskółczym Gnieździe" z Wolanią Wola Rzędzińska.

Zobacz skrót i wypowiedzi po meczu (Deto TV)