Korona Kielce - MKS Polonia Warszawa 0-1

Jagiellonia Białystok - Stomil Olsztyn 1-0

2-1 Krzysztof Szewczyk 65

3-1 Konrad Handzlik 73

WISŁA: Zając – Bartosz, Kujawa, Ptak, Janur – Porębski (68 Purcha), Mordec, Wąsikowski (84 Jandura), Handzlik, Marszalik (68 Kociołek) – Wójcik (90 Ryś).

CRACOVIA: Wilk - Mielcarek, Piekarski, Najduch, Słowiak (60 Król), Żaba (75 Woźniak), Szymczak, Jeż, Pawlusiński, Surma (46 Ceglarz), Szewczyk.

Wiślacy zrewanżowali się za jesienną porażkę 2-3. Podopieczni trenera Dariusza Marca stworzyli więcej sytuacji bramkowych i zasłużenie wygrali. Zwycięskie gole strzelali zawodnicy z rocznika 1998 – Konrad Handzlik i Przemysław Porębski.

Wisła po raz pierwszy groźniej zaatakowała Cracovię w 14. minucie. Jakub Mordec wstrzelił piłkę w pole karne, idealnie do Przemysława Porębskiego, a ten strzałem z powietrza pokonał bramkarza gości. 4 minuty później było 2-0. Porębski minął trzech rywali i strzałem w "długi" róg podwyższył prowadzenie. Wiślacy nie chcieli na tym poprzestać, ale Grzegorz Marszalik atomowym strzałem z rzutu wolnego trafił w poprzeczkę. Cracovia odpowiedziała w 37. minucie bramką, jednak sędzia, słusznie, dostrzegł pozycję spaloną strzelca.

Drugą połowę lepiej rozpoczęli goście. W 47. minucie Mateusz Zając musiał wyciągać piłkę z siatki, ale po raz kolejny arbiter bramki nie uznał, dopatrując się ofsajdu. Mniej szczęścia miał golkiper Białej Gwiazdy w 65. minucie, kiedy piłka po jego rękach wpadła do siatki. Strzał Krzysztofa Szewczyka wydawał się niezbyt groźny, jednak wiślacy musieli wznawiać grę od środka. Cracovia zwietrzyła szansę, ale i gospodarze zaczęli atakować. W 71. minucie Handzlik jeszcze nie wykorzystał sytuacji "sam na sam", lecz 2 minuty później minął rywala, pakując futbolówkę do pustej bramki i było już 3-1. W międzyczasie świetnie w bramce spisał się Zając, odbijając groźny strzał z dystansu.

Dariusz Marzec, trener Wisły:

- Chcieliśmy dzisiaj wygrać i cel został zrealizowany. Początek meczu to agresywna gra z obu stron, jak to w meczu derbowym, ale pierwsza połowa została przez nas zdominowana i uważam, że powinniśmy strzelić więcej bramek. Druga połowa była nerwowa, Cracovia na nas siadła i chłopaki się pogubili. Wygrana bardzo nas cieszy, dziękuję chłopakom za dobrą grę.

Paweł Zegarek, trener Cracovii:

- Bramki dla Wisły nie padały po pięknych akcjach, tylko po naszych błędach indywidualnych. Nie odstawaliśmy umiejętnościami od piłkarzy rywala. Zabrakło nam troszeczkę boiskowego obycia. Widać było, że ten mecz nie wyszedł nam w głowach. Wiemy na co zwrócić uwagę i co poprawić, żeby taki błędy wyeliminować.

Legia Warszawa - Stal Mielec 1-0

Motor Lublin - ŁKS Łódź 1-2