3-0 Grzegorz Marszalik 53

4-0 Adrian Wójcik 73

5-0 Adrian Wójcik 88

WISŁA: Zając – Szlachta, Kujawa (75 Kuźba), Skrzypek (46 Ptak), Janur (39 Michniak) – Kociołek, Wąsikowski, Chlebowski, Handzlik, Marszalik (54 Porębski) – Wójcik.

Wisła objęła wreszcie prowadzenie w 27. minucie, po dośrodkowaniu Grzegorza Kociołka w pole karne. Bramkarz rywali wybił piłkę przed siebie, ta spadła pod nogi Oskara Wąsikowskiego, któy nie miał problemów z umieszczeniem jej w siatce. Po chwili było 2-0, a kluczowym piłkarzem w tej akcji znowu okazał się Wąsikowski, który prostopadłym podaniem wyłożył futbolówkę Adrianowi Wójcikowi, a ten w sytuacji sam na sam pokonał bramkarza.

W drugiej połowie Wisła dalej grała swoje, a szczególnie błyszczało trio najstarszych zawodników – Wąsikowski, Wójcik i Marszalik. Ten trzeci pięknym uderzeniem z 18 metrów podwyższył wynik na 3-0. Następne dwa gole były autorstwa Adriana Wójcika, który tym sposobem skompletował hat-trick.

Wisła Puławy - Cracovia 1-4 (0-0)

0-1 Dawid Surma 57

0-2 Dawid Pawlusiński 61

0-3 Szymon Kiebzak 65

1-3 Adrian Popiołek 81

1-4 Dawid Pawlusiński 85

CRACOVIA: Kobyłka - Skiba (46 Mielcarek), Piekarski, Najduch, Król - Poznański, Woźniak (55 Leśniak), Kiebzak (67 Czubaj) - Pawlusiński, Surma, Ceglarz (77 Kapera).

Po pierwszej dość wyrównanej połowie, wszystko co ciekawe wydarzyło się po zmianie stron. Sygnał do ataku dla Cracovii dał Dawid Surma, który wykorzystał podanie Eryka Ceglarza i zdobył gola na 1-0. Cztery minuty później Pasy dołożyły kolejne trafienie po tym jak skutecznie piłkę dobił Dawid Pawlusiński. Na 3-0 prowadzenie Cracovii podwyższył Szymon Kiebzak uderzając precyzyjnie z ostrego kąta. Niestety, po tej akcji skończył mecz, wychodzący bramkarz Wisły wpadł na Kiebzaka i spowodował u niego kontuzję. Gospodarze mieli jeszcze chwilę nadziei na dobry wynik w 81. minucie kiedy zdobyli bramkę, jednak te nadzieję chwilę później wybił im z głowy Pawlusiński. Wymanewrował dwóch rywali i idealnie przymierzył z 16. metra tak, że piłka przelobowała bramkarza Wisły i wpadła w samo "okienko".

Paweł Zegarek, trener Cracovii:

- Panowały bardzo ciężkie warunki do gry. Pogoda co chwilę się zmieniała. Moi piłkarze pokazali jednak, że nie miało to dla nich znaczenia. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i byliśmy skuteczni.

Sobota

Legia Warszawa - KSZO Junior Ostrowiec Św. 1-1

Jagiellonia Białystok - ŁKS Łódź 1-0

GKS Bełchatów - Motor Lublin 0-1

Odwołany mecz ze względu na zły stan boiska: Korona Kielce - ŁKS Łomża (przełożony na 13 maja).

W tabeli: 1. Legia 55, 2. Polonia 51, 3. Jagiellonia 43, 4. Cracovia 42, 5. Bełchatów 39, 6. Wisła Kraków 33, 7. Stal Mielec i Stal Rzeszów po 30, 9. Motor 29, 10. Korona 26, 11. KSZO, Stomil, Olimpia i ŁKS Łódź po 22, 15. Wisła Puławy 18, 16. Łomża 15 pkt.