CLJ (21); Wygrane Cracovii i Wisły (FILM)2015-03-29 18:54:00

KSZO Junior Ostrowiec Św. - Jagiellonia Białystok 2-1

Cracovia - Stomil Olsztyn 2-0 (1-0)

1-0 Hubert Król 34

2-0 Damian Leśniak 90

CRACOVIA: Kobyłka - Skiba (63 Chochołek), Piekarski, Najduch, Król - Poznański, Szymczak (60 Leśniak), Kiebzak - Surma, Czarnecki (46 Woźniak), Pawlusiński (75 Czubaj).

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando Pasów. Gospodarze atakowali, jednak długo nie potrafili pokonać bramkarza rywali. W 34. minucie na akcję zdecydował się obrońca Hubert Król. Pognał lewą stroną boiska i zacentrował piłkę w taki sposób, że ta wpadła w samo okienko bramki Stomilu. Typowy centrostrzał.

Po zmianie stron mecz się wyrównał i goście, którzy w I połowie nie zagrozili bramce Cracovii, coraz śmielej i częściej dawali o sobie znać

- Słowa uznania należą się naszemu bramkarzowi Damianowi Kobyłce, który obronił kilka trudnych piłek i pomógł nam wywalczyć komplet punktów - komplementował swojego podopiecznego trener Cracovii, Paweł Zegarek.

Pasy decydujący cios zadały w ostatnich sekundach spotkania! Marcin Piekarski wyłożył futbolówkę jak na tacy Damianowi Leśniakowi, który nie mógł się pomylić i wpakował ją do pustej bramki.

ŁKS 1926 Łomża - Wisła Kraków 1-2 (0-1)

0-1 Jakub Janur 23

0-2 Oskar Wąsikowski 69

1-2 ??? 80

Czerwone kartki: ??? (55) - Skrzypek (76).

WISŁA: Zając – Dziubas, Skrzypek, Kujawa, Janur – Bartosz, Chlebowski, Porębski (Szlachta), Jandura (46 Wójcik), Marszalik – Wąsikowski (Ptak).

– Mecz był prowadzony pod nasze dyktando. Od początku postawiliśmy twarde warunki, jednak nie przekładało się to na bramki. Motorami napędzającymi nasz zespół były skrzydła – powiedział trener Wisły, Dariusz Marzec.

Pierwsza bramka padła w 23. minucie po samodzielnej akcji Jakuba Janura. Lewy obrońca przebiegł z piłką 40 metrów, minął kilku rywali i uderzył celnie do siatki. W drugiej połowie Wisła podwyższyła prowadzenie. Krakowianie wyszli kontrą 4 na 2, swoją szybkość wykorzystał Jakub Bartosz, zostawił za sobą przeciwnika i zagrał mocno wzdłuż linii bramkowej, gdzie wbiegali Przemysław Porębski i Oskar Wąsikowski. Ten drugi wcisnął futbolówkę do siatki.

Gościom nie udało się zachować czystego konta. Gol dla miejscowych padł w dosyć przypadkowy sposób. Po rzucie wolnym zawodnik gospodarzy wrzucał piłkę na długi słupek, a ta po odbiciu się od słupka wpadła do bramki.

– Przy stanie 1-0 w drugiej połowie mieliśmy kilka dogodnych sytuacji. Marszalik uderzył prawą nogą, piłka odbiła się od wewnętrznej strony słupka i wypadła z bramki. Oprócz tego szanse mieli jeszcze Wójcik i Porębski, ale ich nie wykorzystali. Mogliśmy wygrać ten mecz wyżej – podsumował Dariusz Marzec.

W dzisiejszym spotkaniu w barwach Białej Gwiazdy zadebiutował 19-letni pomocnik Mirosław Jandura.

MKS Polonia Warszawa - Wisła Puławy 6-1 (mecz w Ursusie)

Motor Lublin - Korona Kielce 2-1

ŁKS Łódź - Stal Rzeszów 1-4

Olimpia Elbląg - Legia Warszawa 2-0

Po 21 kolejkach: 1. Legia 54, 2. MKS Polonia 48, 3. Jagiellonia 40, 4. Cracovia i Bełchatów po 39, 6. Wisła Kraków i Stal Rzeszów po 30, 8. Stal Mielec 27, 9. Korona i Motor po 26, 11. Stomil, Olimpia i ŁKS Łódź po 22, 14. KSZO 21, 15. Wisła Pułąwy 18, 16. Łomża 15 pkt.