III liga: Udany start Garbarni, Żurawski znów strzela, dobra passa Jaskółek (FILMY)2015-03-15 21:27:00

Po pierwszej wiosennej kolejce w III lidze małopolsko-świętokrzyskiej wzrosła do 5 punktów przewaga Wisły Sandomierz. W niedzielnym meczu Porońca z Hutnikiem gola zdobył Maciej Żurawski.

III liga małopolsko-świętokrzyska, 18. kolejka:

Sobota

Garbarnia Kraków - Korona II Kielce 2-1 (1-0)

1-0 Marek Masiuda 45

2-0 Tomasz Ogar 76

2-1 Michał Przybyła 87

Zobacz film z meczu Garbarnia - Korona II (autor: GARCA TV)

Wisła II Kraków - MKS Trzebinia-Siersza 0-0

Żółte kartki: Mordec, Lech - Pająk, Domurat. Czerwone kartki: Lech - Łoś.

WISŁA II: Zając – Bartosz, Kujawa, Gulczyński, Kolanko – Lech, Mordec, Furtak (78 Kuźba), Handzlik (62 Buras), Marszalik – Kuczak.

TRZEBINIA: Gielarowski – Sieczko, Jagła (59 Sawczuk), Kalinowski, Kukla – Domurat (78 Witoń), Mizia, Ołownia, Majcherczyk – Pająk (90+1 Łoś), Raźniak (80 Wallentin).

Sobotnia rywalizacja w Myślenicach toczyła się w deszczowej aurze. Trzy minuty po pierwszym gwizdku arbitra dogodną sytuację mieli zawodnicy gości, lecz dobrą interwencją po strzale Pająka popisał się krakowski golkiper. Chwilę później do piłki w zamieszaniu podbramkowym dopadł Gulczyński, ale instynktownie futbolówkę wybronił Gielarowski.

Kolejne zagrożenie ze strony piłkarzy Wisły nadeszło w 10. minucie, kiedy Bartosz zagrywał do wchodzącego w pole karne Kuczaka, ale golkiper gości nie dał się zaskoczyć. Osiem minut później zrobiło się niebezpiecznie pod bramką Zająca, Kolanko bowiem chybił w okolicy własnego pola karnego, lecz zawodnik z Trzebini nie zdołał wykorzystać sytuacji.

W 28. minucie Zając ponownie dobrze się zachował i wybronił płaskie uderzenie Mizia, a chwilę później Mordec wybił piłkę z linii bramkowej. Piłka trafiła jednak pod nogi Pająka, dobitkę którego odbił dobrze ustawiony bramkarz Białej Gwiazdy.

31. minuta przyniosła gospodarzom kolejną dogodną okazję, jednak Gielarowski wyłapał uderzenie Bartosza. W odpowiedzi swoich sił próbował Domurat, lecz futbolówka powędrowała nad poprzeczką.

Od potężnego strzału Handzlika sprzed pola karnego rozpoczęli drugą połowę gospodarze sobotniej rywalizacji. Futbolówka nie znalazła drogi do bramki i przeszła nad poprzeczką. W 60. minucie przed szansą stanęła Biała Gwiazda, która dwukrotnie nie potrafiła umieścić piłki w siatce przeciwnika.

Cztery minuty później do głosu doszedł Pająk, który usiłował pokonać Zająca strzałem sprzed pola karnego. Na szczęście dla Wisły w dobrej dyspozycji był jej golkiper. Mocny strzał skierował w stronę bramki gości w 69. minucie Furtak, ale i tym razem lepszy okazał się Gielarowski. 120 sekund później futbolówka powinna znaleźć w bramce Trzebini, ale uderzyła w poprzeczkę.

W 72. minucie arbiter zdecydował się na podyktowanie jedenastki dla gości, uznając, iż Lech faulował Majcherczyka, lecz po chwili cofnął swoją decyzję. Pięć minut później dobrze zachował się Zając, który przejął płaskie dośrodkowanie Mizi.

Pod koniec rywalizacji ładnie zagrywał Mordec w kierunku Kuczaka, ale arbiter odgwizdał spalonego. Chwilę później Buras strzałem z dystansu próbował pokonać bramkarza Trzebini, lecz przytomnie zachował się Gielarowski. Wiślacy jeszcze w doliczonym czasie gry chcieli przechylić szalę na swoją korzyść, jednak potężny strzał Burasa złapał bramkarz.

Soła Oświęcim - Wolania Wola Rzędzińska 1-1 (1-0)

1-0 Wojciech Jamróz 6

1-1 Artur Biały 65

Beskid Andrychów - Partyzant Radoszyce 3-0 (1-0)

1-0 Dariusz Kapera 4

2-0 Bartłomiej Pająk 79 (karny)

3-0 Radosław Karcz 80

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Wisła Sandomierz 1-3 (0-1)

0-1 Daniel Chorab 24

0-2 Rafał Mikulec 69

0-3 Jarosław Pacholec 79

1-3 Kamil Stawiarski 79

Unia Tarnów - Granat Skarżysko Kamienna 1-0 (0-0)

1-0 Krzysztof Ropski 59

Sędziowali: Konrad Kolak oraz Jerzy Cetnarowski, Kożuch Hubert z Nowego Sącza. Żółte kartki: Węgrzyn, Jamróg, Kamiński - Mianowany, Dziubak. Widzów 500.

UNIA: Lisak - Jamróg, Pawlak, Witek, Węgrzyn - Drozdowicz (90+2 Gałuszka), Hebda, Popiela, Chłoń (88 Dziża), Wójcik (78 Kamiński) - Ropski (83 Zawrzykraj).

GRANAT: Michalski - Chrzanowski (62 Michalski), Gębura, Styczyński, Kupczyk (69 Ignatov)- Sala (62 Dziubek), Mianowany, Kołodziejczyk, Smolarczyk (73 Markowicz), Imiela - Fryc.

Piłkarze tarnowskiej Unii udanie zainaugurowali rozgrywki w rundzie rewanżowej III ligi. Po ciekawym i emocjonującym spotkaniu pokonali trzecią w tabeli drużynę Granatu 1-0. Podopieczni trenera Daniela Bartkowskiego mogli bardzo szybko objąć prowadzenie, po rzucie karnym podyktowanym już w 4. minucie, gdy w polu karnym sfaulowany został debiutujący w barwach "Jaskółek" 20-letni Adrian Chłoń. Jedenastki nie wykorzystał jednak Łukasz Popiela, a na pierwszą i jedyną bramkę w meczu tarnowscy kibice musieli czekać do 59. minuty, kiedy po kolejnym faulu gości w polu karnym, na Filipie Wójciku, arbiter główny odgwizdał jedenastkę. Tym razem do piłki podszedł 18-letni Krzysztof Ropski, którego strzał obronił Michalski, jednak dobitka napastnika Unii była już skuteczna.

Tarnowianie awansowali na 11. miejsce w ligowej tabeli. Optymizmem napawa postawa "biało-niebieskich" od momentu oficjalnego przejęcia drużyny przez trenera Daniela Bartkowskiego, z 6 ligowych meczów wygrali aż 5, jeden remisując (z liderem tabeli, Wisłą Sandomierz).

Kolejny pojedynek piłkarze "Jaskółek" rozegrają w Tarnowie, w najbliższą sobotę, 21 marca. O godzinie 13:00 podejmą drużynę Wiernej Małogoszcz.

Niedziela

Wierna Małogoszcz - Poprad Muszyna 2-0 (2-0)

1-0 Michał Smolarczyk 8

2-0 Bartłomiej Wijas 23

Łysica Bodzentyn - Czarni Połaniec 2-1 (1-1)

0-1 Dariusz Skiba 7

1-1 Dariusz Anduła 35

2-1 Krystian Płusa 63 (karny)

Poroniec Poronin - Hutnik Nowa Huta 1-0 (0-0)

1-0 Maciej Żurawski 57

Mecz w Nowym Targu.

Początkowo żadna z ekip nie kwapiła się do szaleńczej ofensywy.

W 24. minucie powinno być 1-0 dla Porońca. Podhalańczycy szybko wykonali rzut wolny w środkowej strefie boiska. Piłka powędrowała na prawe skrzydło, a potem technicznym zagraniem po ziemi została skierowana do znajdującego się na 14. metrze Pawła Nowaka. Ten nie trafił jednak czysto w futbolówkę.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do Porońca.

Druga część meczu rozpoczęła się od serii trzech rzutów rożnych w wykonaniu Hutnika. Stałe fragmenty gry nie stanowiły jednak zagrożenia.

W 57. minucie dośrodkowanie z lewej strony boiska trafiło pod nogi Macieja Żurawskiego. Napastnik gospodarzy przyjął futbolówkę na ósmym metrze i mocnym, pewnym strzałem pokonał bramkarza z Nowej Huty.

W 64. minucie groźną kontrę wyprowadzili hutnicy. Uderzenie z narożnika pola karnego zmierzało wprost w "okienko" bramki Porońca, ale kapitalną interwencją popisał się Królczyk. Chwilę potem przyjezdni oddali kolejny groźny strzał, tym razem z okolic 16. metra. Futbolówka minimalnie minęła słupek.

Stracona bramka podziałała na krakowską drużynę mobilizująco. Hutnik stał się nico agresywniejszy. Więcej też ryzykował.

W 79. minucie Żurawski był bliski podwyższenia rezultatu. Napastnik sprytnie przełożył piłkę na prawą nogę i oddał strzał z ok. 16 m. Uderzona po "długim" rogu piłka została jednak wybroniona przez bramkarza.

18. Partyzant      18         6       12-47

wisla.krakow.pl, zksunia.tarnow.pl, poroniecporonin.com.pl (Dawid Kulig), 90minut.pl, ST

Gol Macieja Żurawskiego (poroniecporonin.com.pl - PoroniecPoronin TV)