Strona główna > Sportowa Małopolska
PP Kraków: III-ligowcy grają dalej, dwie Garbarnie w ćwierćfinale (FILM)2014-11-16 15:44:00

Wisła II i Garbarnia awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski w Podokręgu Kraków. Niespodzianką jest obecność w ósemce A-klasowego Orła Iwanowice.

Puchar Polski, PPN Kraków, 1/8 finału

Sobota

Prądniczanka Kraków  Jutrzenka Giebułtów 2-1 (0-1)

0-1 Paweł Wojdała 42

1-1 Mateusz Jeleń 57

2-1 Jarosław Kania 63

Sędziował Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółte kartki: Andrzej Kawa, Łukasz Zawalonka, Jarosław Kania –Krzysztof Michalec, Marek Szaroń.

PRĄDNICZANKA: Misiak – Bąk (46 Pieniążek), Zawalonka (75 Stępień), Gruca, Ł. Kawa, Kękuś, Jeleń, A. Kawa, Wojtas (46 Kania), Marek, Obrzut (36 Rojek). Trener: Krzysztof Król.

JUTRZENKA: Wałach – Michalec (46 Powroźnik), Szaroń, Kowalczyk (63 Kardas), Ciastoń, Tabak, Krzywda (46 Bieszczanin), Kaczor (58 Kupiec), Nocoń, Kiwacki, Wojdała. Trener: Piotr Powroźnik.

Drużynę Jutrzenki, która wystąpiła w najsilniejszym składzie, prowadzili Piotr Powroźnik i Andrzej Mika.

Radziszowianka Radziszów  Wisła II Kraków 3-6

Gole dla Wisły II: Remigiusz Szywacz 2, Kevin Kuźba, Konrad Furtak, Tomasz Zając, Przemysław Lech

WISŁA II: Bies – Kolanko, Witek, Żemło (46 Furtak), Szywacz – Burliga (70 M. Sabała), Lech, Kuźba (55 Mordec), Guedes, Buras – T. Zając (65 T. Sabała).

- Był to mocno festynowy mecz, niestety niezbyt dobrze zagraliśmy w obronie. Bramki dla mojej drużyny padały po ładnych, kombinacyjnych akcjach i z tego jestem zadowolony – powiedział trener Wisły II, Maciej Musiał.

Prokocim Kraków  Garbarnia Kraków 0-2 (0-0)

0-1 Norbert Piszczek 58

0-2 Norbert Piszczek 69

Sędziowali: Rafał Pąchalski oraz Wojciech Curyło i Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółta kartka: Wąsik (Prokocim). Widzów 150.

PROKOCIM: Wójtowicz (46 Reśko) – Wąsik (86 Kuklewicz), Dolczak, Łobodziński, Wójcik, Zawada – Piotr Sierant (75 Bojko), Wojdyła (70 Paweł Sierant), Podraza, Olszański – M. Marut.

GARBARNIA: Sypniewski – Piszczek, Baliga, Kowalski (46 Pluta), Kalemba – J. Górecki, Kalicki (63 Kuliszewski), Pawłowicz, Masiuda – Siedlarz, M. Górecki (63 Mizia).

Prokocim przez blisko godzinę dzielnie stawiał opór III-ligowej Garbarni, ale to rywale awansowali do kolejnej rundy Pucharu Polski.

Od początku inicjatywę przejęli faworyzowani goście. Już w 1. minucie po zespołowej akcji strzelał M. Górecki, ale Wójtowicz odbił piłkę na rzut rożny, po którym Masiuda uderzył tuż nad poprzeczką. Po chwili Siedlarz główkował z 5 metrów tuż obok bramki, a strzał Kalemby z dystansu złapał Wójtowicz. W 15. minucie M. Górecki znalazł się sam przed Wójtowiczem, lecz bramkarz Prokocimia popisał się świetną obroną. 10 minut później Wójtowicz wyszedł zwycięsko z pojedynku z Piszczkiem.

Gospodarze pierwszy strzał w kierunku bramki Sypniewskiego oddali w 27. minucie, ale uderzenie M. Maruta było niecelne. W odpowiedzi po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Piszczka, M. Górecki strzelał z bliska, świetnie spisał się jednak Wójtowicz. W 33. minucie Podraza ograł rywala w polu karnym, ale po jego strzale z ostrego kąta piłka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 40. minucie Siedlarz główkował w słupek, a po chwili po uderzeniu Kalemby z rzutu wolnego znakomicie interweniował Wójtowicz, a próbującego dobijać M. Góreckiego uprzedził Dolczak. Tuż przed przerwą Piotr Sierant przedarł się przez obronę gości, ale jego strzał z 16 metrów obronił Sypniewski.

Po przerwie Garbarnia nadal dominowała i tym razem była bardziej skuteczna. W 58. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Reśko minął się z piłką i Piszczek z bliska posłał ją do siatki. W odpowiedzi M. Marut uderzył z ostrego kąta, po rykoszecie futbolówka przeleciała tuż nad poprzeczką. W 69. minucie Mizia przeprowadził indywidualną akcję, jego strzał z 16 metrów zdołał obronić Reśko, ale był bezradny wobec dobitki Piszczka. Bramkarz Prokocimia popisał się świetną interwencją w 77. minucie broniąc strzał Pluty zza pola karnego.

Niedziela

Orzeł Iwanowice - Nowa Proszowianka 4-3 (2-1)

Gole dla Orła: Piotr Srebnicki 2, Sebastian Lesko, Paweł Kwiatkowski

Garbarnia II Kraków - Zieleńczanka Zielonki 6-1 (1-0)

6-1 Amadeusz Bufnal 69

Sędziowali (dobrze): Paweł Kukla oraz Jakub Boligłowa i Bronisław Mazur (KS Kraków). Mecz bez kartek.

GARBARNIA II: Damian Paździor - Jan Zygmunt, Sławomir Zygmunt, Paweł Marczyk, Antoni Jaroszyński (65 Karol Jędrzejczyk) - Mariusz Stokłosa, Artur Krzeszowiak, Mateusz Borla (62 Bartosz Gigoń), Łukasz Litwin (58 Paweł Pasionek) - Amadeusz Bufnal,  Jakub Wcisło.

ZIELEŃCZANKA: Maciej Szcześniewski - Dawid Dragosz, Jacek Bulak, Patryk Rożek, Piotr Gładysz, Maksymilian Małek, Paweł Szpetnar, Jakub Rozwadowski, Artur Katarzyński, Michał Pastuła.

Dotknięci plagą kontuzji goście przyjechali na Rydlówkę w 10-osobowym składzie, co już na starcie stawiało ich w mało komfortowej sytuacji. Dość długo bronili się dzielnie, jednak stwierdzenie, że byli równorzędnym partnerem dla młodej rezerwy Garbarni, byłoby mocno przesadzone.

Już w 2. minucie w podbramkowym zamieszaniu Amadeusz Bufnal mocnym strzałem z najbliższej odległości trafił w bramkarza. W 4. minucie po akcji Mariusza Stokłosy, który wycofał piłkę spod końcowej linii do Jakuba Wcisły, strzał napastnika Garbarni zablokował Dawid Dragosz.

W 9. minucie z dystansu próbował zaskoczyć Szcześniewskiego Bufnal, bramkarz gości jednak pokazał klasę.  W 15. minucie na strzał spoza pola karnego zdecydował się Artur Krzeszowiak, piłka minęła poprzeczkę. W 16. minucie podanie Wcisły zamienił na soczyste uderzenie Mateusz Borla, Maciej Szcześniewski szczęśliwie obronił.

Wreszcie w 19. minucie po akcji Stokłosy z Bufnalem Wcisło przyjął piłkę w polu karnym, przełożył ją na drugą nogę i nie dał najmniejszych szans golkiperowi rywali.

W 24. minucie goście przeprowadzili pierwszą, za to bardzo groźną akcję pod bramką Garbarni. Jakub Rozwadowski wpadł z piłką w pole karne, ale mocno napierany przez Sławomira Zygmunta strzelił obok słupka.

Mimo kilku jeszcze okazji, które mieli Brązowi (między innymi Jaroszyński, Krzeszowiak, Bufnal i Wcisło) wynik do przerwy nie zmienił się.  W ostatniej minucie pierwszej połowy goście mogli pokusić się o wyrównanie. Po rzucie rożnym płasko zagraną przez Rozwadowskiego piłkę Artur Katarzyński skierował w światło bramki, ale dobrze ustawiony Damian Paździor zatrzymał ją nogą na linii bramkowej.

W drugiej połowie podopieczni trenera Stanisława Śliwy zademonstrowali kilka składnych, zespołowych akcji, które rozmontowały do końca drużynę Zieleńczanki. Skutecznością zabłysnął Amadeusz Bufnal, zdobywając cztery gole.

W 50. minucie Mateusz Borla zagrał na skrzydło do Jana Zygmunta, ten dośrodkował przed pole karne, a Bufnal wszedł z piłką w szesnastkę między dwóch obrońców i w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale z dwoma rywalami na plecach, nie zmarnował wypracowanej okazji.

W 53. minucie "Ama" zamienił na gola idealne podanie Stokłosy. W 59. minucie Bufnal zapoczątkował akcję, po której Paweł Pasionek dośrodkował na 5. metr, a Artur Krzeszowiak wpakował piłkę do siatki. Chwilę później było już 5-0, znów za sprawą Bufnala.

Krótkim przerywnikiem dla koncertu Młodych Lwów był gol dla gości w 66. minucie. Po rzucie rożnym wykonanym przez Katarzyńskiego Paździora pokonał Małek. W 68. minucie groźnie z dystansu uderzał Bartosz Gigoń, minimalnie nad celem. Wynik strzałem z granicy pola karnego ustalił w 69. minucie Bufnal, do którego spod końcowej linii wycofał piłkę Stokłosa.

W 82. minucie Piotr Gładysz nie wykorzystał rzutu karnego dla Zieleńczanki, podyktowanego za rękę Krzeszowiaka. Niefortunny strzelec jedenastki próbował wykonać ją tzw. podcinką, a pika powędrowała nad poprzeczkę. Jeszcze w 88. minucie Karol Jędrzejczyk trafił w słupek.

I tym sposobem Garbarnia II awansowała do 1/4 finału Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Kraków, idąc w ślady pierwszego zespołu, który w sobotę pokonał w tych samych rozgrywkach Prokocim 2-0.