III liga: Jaskółki o krok od zwycięstwa nad liderem (FILM)2014-11-11 18:35:00

Unia Tarnów prowadziła w meczu z liderującą w III lidze Wisłą Sandomierz 2-1, ale goście w doliczonym czasie wyrównali...

III liga małopolsko-świętokrzyska, 17. kolejka (11 listopada):

Garbarnia Kraków - Partyzant Radoszyce 6-1 (3-1)

6-1 Michał Górecki 90

Granat Skarżysko Kamienna - Wierna Małogoszcz 1-0 (0-0)

1-0 Mateusz Mianowany 53

Beskid Andrychów - Wolania Wola Rzędzińska 0-0

Soła Oświęcim - MKS Trzebinia-Siersza 1-0 (0-0)

1-0 Paweł Cygnar 84

Wisła II Kraków - Hutnik Nowa Huta 2-1 (2-1)

1-0 Maciej Sadlok 7

1-1 Krzysztof Świątek 12

2-1 Tomasz Zając 35

WISŁA II: Bieszczad – Szywacz, Witek, Kolanko, Sadlok – Furtak, Lech, Mordec (46 Guedes), Buras, Kuczak (80 Kuźba) – Zając (67 Wąsikowski).

HUTNIK: Jasowicz – Guzik, Bienias (46 Filipek), Orłowski, Jagła, Filipek – Świątek, Majcherczyk (77 Pachowicz), Wróbel (65 Jacak), Zdziński (46 Sierakowski) – Gamrot.

Wiślacy, żądni rewanżu za ostatnią porażkę na swoim stadionie z drużyną Hutnika, rozpoczęli odważnie: już w 7. minucie prowadzenie dla Białej Gwiazdy zdobył obrońca oddelegowany na ten mecz z pierwszej drużyny – Maciej Sadlok.

Gospodarze nie cieszyli się jednak zbyt długo z prowadzenia. W 12. minucie w zamieszaniu podbramkowym bardzo dobrze zachował się Świątek, który uderzeniem tuż przy słupku pokonał interweniującego Gerarda Bieszczada.

W 35. minucie podopieczni trenera Macieja Musiała po raz drugi wyszli na prowadzenie w derbowym spotkaniu. W pole karne wpadł Tomasz Zając, uderzył piłkę z woleja, ta odbiła się jeszcze od obrońcy i wylądowała w bramce Jasowicza.

Z drugiej połowy odnotować należy przepiękne uderzenie z dystansu Damiana Burasa w 55. minucie. Tym razem w sukurs stojącemu w bramce Jasowiczowi przyszła poprzeczka. Futbolówka odbiła się od niej i wyszła poza pole gry.

Po tej doskonałej okazji nastąpił okres, w którym zarówno jedna, jak i druga drużyna nie mogła stworzyć sytuacji dającej chociaż małą nadzieję na zdobycie kolejnej bramki.

Zwycięstwo Białej Gwiazdy z trybun stadionu przy ul. Reymonta 22 oklaskiwali m.in. Zdzisław Kapka, Kazimierz Kmiecik i Tomasz Muchiński, a także piłkarze pierwszego zespołu: Michał Buchalik, Michał Czekaj i Arkadiusz Głowacki z rodziną.

Poroniec Poronin - Czarni Połaniec 1-1 (0-0)

0-1 Piotr Mazurkiewicz 61

1-1 Mariusz Łyduch 74

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 2-2 (2-1)

0-1 Łukasz Adamczyk 16

1-1 Robert Witek 33

2-1 Robert Witek 37

2-2 Adrian Gębalski 90+1

Sędziowali: Tomasz Żołądek oraz Tomasz Kondrak, Michał Prokop z Kielc. Żółte kartki: Pawlak - Gębalski, Rzeszutek, Nogaj, Gołasa, Kwiecień, Ziółek. Widzów 900.

UNIA: Lisak - Jamróg, Więcek, Pawlak, Węgrzyn - Adamski (50 Wójcik), Witek (57 Popiela), Drozdowicz, Kuzdra, Sojda - Ropski (62 Zawrzykraj).

WISŁA: Wierzgacz – Ziółek (70 Rzeszutek), Pydych, Beszczyński, Gołasa - Adamczyk (62 Mikulec), Motyl (65 Wawryszczuk), Hul, Nogaj, Pacholarz (77 Kwiecień) - Gębalski.

Na zakończenie rundy piłkarze tarnowskiej Unii zremisowali z liderem tabeli, Wisłą Sandomierz 2-2. Mimo iż remis wywalczony z bezsprzecznie najlepszą jesienią drużyną w III lidze powinien cieszyć, to biorąc pod uwagę przebieg meczu, pozostaje pewien niedosyt, gdyż gospodarze stracili bramkę w doliczonym czasie, a w trakcie gry arbiter nie podyktował rzutu karnego dla Jaskółek, za faul w polu karnym.

Mecz rozpoczął się od bramki Łukasza Adamczyka, który ładnym strzałem z woleja nie dał szans Lisakowi. Atutem gospodarzy kolejny już raz okazały się stałe fragmenty, a bohaterem biało-niebieskich został kapitan, Robert Witek, który zdobył dwie bramki w ciągu 5 minut. Najpierw wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym, a niebawem po rzucie wolnym. W końcówce szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Wisły. Piłka po koźle w polu karnym odbiła się od poprzeczki i trafiła prosto na głowę Adriana Gębalskiego i spotkanie zakończyło się wynikiem remisowym. Należy także podkreślić świetną atmosferę podczas tego spotkania oraz spore zainteresowanie kibiców, którzy kolejny raz potwierdzają, że chcą oglądać w Tarnowie piłkę na dobrym poziomie.

Łysica Bodzentyn - Poprad Muszyna 0-0

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Korona II Kielce 1-1 (0-1)

18. Partyzant     16         6        12-41

Zobacz film z meczu Unia Tarnów - Wisła Sandomierz (autor: DetoTV - zksunia.tarnow.pl)