MLJS: Garbarnia na szóstkę, 16-0 Hutnika z Górnikiem! (FILM)2014-10-26 00:50:00

Małopolska Liga Juniorów Starszych, 11. kolejka:

Środa

Termalica Bruk-Bet Nieciecza - Puszcza Niepołomice 1-0 (1-0)

1-0 Adrian Pikul 13

Sędziował Szymon Wiśniowski (KS Tarnów). Żółte kartki: Kamil Bień (2), Adrian Kopeć, Radosław Kabała - Daniel Sowiński. Czerwona kartka: Kamil Bień (64, dwie żółte).

Sobota

Soła Oświęcim - Krakus Nowa Huta 2-0 (2-0)

1-0 Jakub Scąber 14

2-0 Artur Ząbek 40 (karny)

Sędziował Krzysztof Jakubik (KS Oświęcim). Żółte kartki: Norbert Bębenek - Jacek Radziak.

Glinik Gorlice - Sandecja Nowy Sącz 0-3 (0-1)

0-1 Hubert Maślanka 15

0-2 Piotr Jankoś 39

0-3 Sebastian Ryś 89

Sędziował Piotr Firlit (KS Gorlice). Żółte kartki: Kacper Kukla - Hubert Maślanka.

Garbarnia Kraków - Dunajec Nowy Sącz 6-1 (2-0)

6-1 Paweł Pasionek 90

Sędziowali (bez zarzutu): Rafał Ziach oraz Zbigniew Marszałek i Bronisław Mazur (KS Kraków). Żółta kartka:  Bartłomiej Olszanecki (Dunajec).

GARBARNIA: Kohlbrenner - Łatka (83 Lepiarz), Przybyszewski, Tomaszewski, Jaroszyński - Szczurek (80 Marczyk), Przesławski (65 Pasionek), Kozik, Pabiś (73 Głuchaczka) - Barcik (73 Gaudyn),  Piekarczyk (83 Palczewski). Trener: Robert Włodarz.

DUNAJEC: Hyclak - Groń, Olszanecki, Niemas, Piszczek, Iwański, Kurowski (75 Czernecki), Tokarczyk (65 Kulig), Dobosz (65 Migacz), Kliś (70 Lis), Rosiek (46 Banach). Trener: Łukasz Biernacki.

Dunajec wyjechał z Rydlówki z bagażem sześciu straconych goli, ale dość długo drużyna z Nowego Sącza nie dawała się "nadgryźć" Młodym Lwom. Goście zostali rozmontowani dopiero po upływie 36 minut, a wcześniej sami mogli pokusić się o bramkową zdobycz.

W 2. minucie po faulu na Mateuszu Piekarczyku rzut wolny z boku szesnastki wykonywał Michał Kozik. Precyzyjne dośrodkowanie trafiło do Jana Przybyszewskiego, który głową posłał piłkę obok słupka. Ta niewykorzystana sytuacja mogła się zemścić na gospodarzach już cztery minuty później. Po stracie przez Brązowych piłki w środku pola sam na sam z Mikołajem Kohlbrennerem znalazł się Dawid Rosiek. Napastnik Dunajca oddał strzał, bramkarz Garbarni końcami palców spowolnił zmierzającą do bramki piłkę, a z linii bramkowej ofiarną interwencją wybił ją Adam Tomaszewski i uczynił to naprawdę w ostatnim momencie. W 8. minucie zamieszanie na przedpolu Garbarni przytomnym wybiciem piłki wyjaśnił Damian Pabiś.

W 19. minucie Robert Łatka oddał strzał z 30 metrów, piłka przeszła nad poprzeczką. W 20. minucie Antoni Jaroszyński z rzutu wolnego z 25 metrów zbyt mocno podkręcił futbolówkę, która wyszła obok słupka. W 25. minucie Adam Barcik strzelił z 20 metrów, ale Waldemar Hyclak był na posterunku. Podobnie jak w 27. minucie broniąc przy słupku strzał oddany przez Piekarczyka z 18 metrów. W 28. minucie Marcin Szczurek przejął piłkę w środkowej strefie, zagrał do Mateusza Przesławskiego, ten przedłużył do Adama Barcika, który przejął podanie i wymanewrował dwóch rywali w polu karnym, strzelił jednak nad poprzeczką. W 30. minucie groźnie było pod bramką Garbarni, na strzał z 20 metrów zdecydował się Sebastian Tokarczyk, piłka po odbiciu od nogi jednego z Garbarzy wyszła na korner. W 34. minucie Łatka zagrał do Szczurka, ten główkował obok bramki.

W 36. minucie Piekarczyk zagrał do Przesławskiego, pilnujący go zawodnik Dunajca pośliznął się i upadł na ziemię, a "Przesław" podał do Szczurka, który strzałem z 15 metrów otworzył wynik spotkania. W 38. minucie Szczurek po akcji od połowy boiska zagrał prostopadłą piłkę do Piekarczyka, który nie dał szans Hyclikowi.

W 44. minucie mogło być 3-0 dla Młodych Lwów. Piekarczyk zagrał do Barcika, jego strzał odbił bramkarz, a niezbyt czyste uderzenie Szczurka zamieniło się w dobre podanie do Michała Kozika, który z bliska trafił w słupek.

Gospodarze po przerwie szybko podwyższyli prowadzenie. W 46. minucie po akcji Barcika Kozik po raz drugi w tym meczu strzelił w słupek, a nadbiegający Jaroszyński skierował odbitą piłkę do pustej bramki. W 49. minucie po kornerze Kozika Przybyszewski wprawdzie wepchnął piłkę do siatki, ale też miał kontakt z bramkarzem w polu bramkowym i arbiter słusznie podyktował rzut wolny dla gości. W 60. minucie Piekarczyk był blokowany w polu karnym przez Radosława Niemasa, piłka trafiła na 20 metr do Szczurka, który bez zastanowienia kropnął w kierunku bramki i zdobył czwartego gola dla swojego zespołu.

W 62. minucie Szczurek główkował w poprzeczkę. W 64. minucie Przybyszewski zderzył się polu karnym z jednym z zawodników Dunajca, a nadbiegający Michał Kliś wykorzystał sytuację i zdobył gola dla gości. W 69. minucie Piekarczyk w polu karnym sprytnie wziął na plecy Niemasa, który sfaulował napastnika Garbarni. Rzut karny pewnie wykorzystał Jaroszyński. Ten sam zawodnik w 72. minucie posłał potężną bombę z dystansu, po której Hyclik sparował piłkę na rzut rożny. W 78. po dobrym dograniu Kozika Piekarczyk stanął w oko w oko z Hyclikiem, ale przegrał pojedynek z bramkarzem Dunajca.

W 85. minucie Patryk Kulig znalazł się w dobrej sytuacji w polu karnym Garbarni, jednak Jaroszyński pewnie i czysto odebrał mu piłkę. W 90. minucie po solidnej piłkarsko akcji w trójkącie Michał Kozik - Szymon Palczewski - Paweł Pasionek ten ostatni ustalił wynik meczu.

I tak Młode Lwy pokonały nowosądeczan, których po południu czekało dokończenie przerwanego z powodu awarii oświetlenia spotkania z SMS. Brązowi rozegrali dobrą partię, w której dubletem popisało się trzech zawodników: Marcin Szczurek, Antoni Jaroszyński i Michał Kozik. Z małym zastrzeżeniem, że dublet tego ostatniego dotyczył dziś jedynie strzałów w słupek.

MKS SMS Kraków - Dalin Myślenice 5-1 (3-1)

1-0 Mateusz Michoń 7

2-0 Michał Czubin 21

3-0 Kacper Kęska 24

3-1 Bartłomiej Wójciak 44

4-1 Mateusz Michoń 80

5-1 Rafał Kluska 87

Sędziował Mateusz Kura (KS Kraków). Żółte kartki: Kacper Kęska - Bartłomiej Wójciak.

Niedziela

Hutnik Nowa Huta - Górnik Wieliczka 16-0 (6-0)

16-0 Jakub Berliński 90

Sędziował Sławomir Radwański (KS Kraków). Żółte kartki: Filip Mazurkiewicz, Łukasz Olszowski (Górnik).

HUTNIK: Frątczak - P. Filipek, Silczuk, Cieśla, Guzik (46 Gędłek) - Pachowicz, Jacak, Kozieł (46 Mizera), Ziemianek (46 Sargsyan), Chlebda - Wróbel (65 Berliński). Trener: Andrzej Paszkiewicz.

(bm)

1. kolejka:

MKS SMS Kraków - Dunajec Nowy Sącz 2-1 (1-0)

1-0 Grzegorz Labut 15

1-1 Filip Iwański 63

2-1 Grzegorz Labut 73 (karny)

Sędziował Marcin Ciepły (KS Kraków). Żółta kartka: Jakub Frączek (SMS).

3 września mecz przerwany w 53. minucie przy stanie 1-0 z powodu awarii oświetlenia, dokończenie nastąpiło 25.10.2014 o godz. 15.30. Oba zespoły zgodziły się zagrać 37 minut po zaplanowanych na godz. 11 spotkaniach 11. kolejki. Dunajec zaoszczędził dzięki temu na kosztach transportu do Krakowa.

29 października

Limanovia - Unia Tarnów 1-3 (1-2)

0-1 Mateusz Banach 5

1-1 Wojciech Wójtowicz 11

1-2 Patrycjusz Cygan 23 (karny)

1-3 Igor Ślęzak 86

Sędziował Jerzy Cetnarowski (KS Nowy Sącz). Żółte kartki: Tomasz Trojański - Sebastian Zawrzykraj.

Aktualizacja 30.10.2014 9:05