III liga: Wisła II zatrzymana przez... Wisłę, gol Żurawskiego (dla Porońca), Beskid wygrywa w Tarnowie (FILM)2014-08-27 21:20:00

W 5. kolejce III ligi małopolsko-świętokrzyskiej pierwszej porażki doznała liderująca do tej pory Wisła II Kraków. Rezerwa Białej Gwiazdy przegrała z... Wisłą w Sandomierzu 0-2.

Na pierwsze miejsce w tabeli wyszedł Granat Skarżysko Kamienna.

5. kolejka III ligi małopolsko-świętokrzyskiej

Wisła Sandomierz - Wisła II Kraków 2-0 (1-0)

1-0 Jarosław Piątkowski 7

2-0 Adrian Gębalski 64 (karny)

WISŁA II: Bieszczad - Lech, Żemło (50 Kolanko), Czekaj, Szywacz - Furtak, Mordec (65 Lucas), Buras (76 Bartosz), Gulczyński, Kuczak - Zając (55 Witek).

Wiślacy pierwszą bramkę stracili już w 7. minucie, gdy gospodarze wyprowadzili groźną kontrę, zakończoną mocnym strzałem Piątkowskiego. Strzegący bramki Bieszczad nie miał szans na udaną interwencję.

Od 54. minuty zespół z Krakowa musiał sobie radzić w dziesięciu, gdyż drugą żółtą kartkę, w konsekwencji czerwoną, ujrzał Michał Czekaj. Na efekty gry w osłabieniu nie trzeba było długo czekać. Dziesięć minut później Grzegorz Gulczyński faulował zawodnika Wisły Sandomierz we własnym polu karnym, za co sędzia podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Gębalski.

MKS Trzebinia-Siersza - Czarni Połaniec 1-2 (0-2)

0-1 Piotr Mazurkiewicz 12

0-2 Piotr Kamiński 43

1-2 Marcin Kalinowski 77

Wolania Wola Rzędzińska - Poprad Muszyna 2-1 (1-1)

0-1 ??? 32

1-1 Artur Biały 39

2-1 Adrian Ślęzak 52

Korona II Kielce - Poroniec Poronin 1-3 (0-2)

0-1 Rafał Gadzina 3

0-2 Przemysław Senderski 37

1-2 Michał Wrześniewski 57

1-3 Maciej Żurawski 90

Granat Skarżysko Kamienna - Soła Oświęcim 1-0 (0-0)

1-0 Bartosz Gębura 64

Unia Tarnów - Beskid Andrychów 2-3 (0-1)

0-1 Radosław Karcz 12

1-1 Filip Wójcik 48

2-1 Piotr Drozdowicz 60

2-2 Łukasz Rupa 66 (karny)

2-3 Łukasz Rupa 68

Sędziował Przemysław Greń z Oświęcimia. Żółte kartki: Sojda - Moskała, Karcz. Widzów 600.

UNIA: Lisak - Kamiński, Więcek, Drozdowicz, Sławiński (82 Banach) - Sojda, Kuzdra, Tyl, Popiela, Wójcik (85 Zawrzykraj) - Ropski.

BESKID: Majerczyk - Kaczmarczyk, Jurczak, Kapera, Święs - Karcz (80 Młynarczyk), Słupski, Ł. Rupa (90 Marczyński), Moskała (85 Pająk) - Adamus, D. Rupa (88 Piszczek).

Drużyna Unii przystąpiła do meczu osłabiona brakiem kilku piłkarzy z podstawowego składu, zabrakło m.in. Pawła Węgrzyna, Roberta Witka, Łukasza Jamroga, Kamila Pawlaka i Szymona Adamskiego.

Formacja obronna gospodarzy wystąpiła w eksperymentalnym składzie, z nominalnymi napastnikami Piotrem Drozdowiczem i Mariuszem Kamińskiem oraz rozgrywającym swój pierwszy mecz w drużynie seniorów w podstawowym składzie, 17-letnim obrońcą Kamilem Sławińskim. W wyjściowym składzie Unii wystąpiło aż 7 zawodników młodzieżowych! Po debiutach Piotra Gałuszki (1995) i Kamila Sławińskiego (1997) w meczu w Krakowie, z Garbarnią, w drużynie tarnowskiej zadebiutowało dwóch kolejnych młodych piłkarzy: 16-letni Sebastian Zawrzykraj (1998) i 17-letni Mateusz Banach (1998). Średnia wieku piłkarzy, którzy bronili barw Jaskółek wyniosła 20 lat.

KSZO 1929 Ostrowiec Św. - Garbarnia Kraków 2-1 (0-1)

0-1 Mateusz Kowalski 20

1-1 Marcin Grunt 79

2-1 Erwin Nowik 89

Wierna Małogoszcz - Hutnik Nowa Huta 1-1 (0-0)

0-1 Mariusz Bienias 63

1-1 Michał Smolarczyk 72 (karny)

Łysica Bodzentyn - Partyzant Radoszyce 0-0

W tabeli: 1. Granat 13 pkt, 2. Wisła II 12, 3. KSZO 11, 4. Soła 10, 5. Poroniec i Wolania po 8, 7. Wisła S. i Czarni po 7, 9. Hutnik 6, 10. Poprad 10, 11. MKS Trzebinia-Siersza, Partyzant, Unia, Łysica, Beskid i Korona II po 4, 17. Wierna 2, 18. Garbarnia 1 pkt.

Zobacz film z meczu Unia - Beskid (DetoTV - zksunia.tarnow.pl)