CLJ: Legia gromi Wisłę, Cracovia wiceliderem (FILM)2014-08-16 21:30:00

Piłkarze krakowskiej Wisły, broniący tytuł mistrza Polski Centralnej Ligi Juniorów, ulegli na wyjeździe drużynie warszawskiej Legii 0-5 w meczu 2. kolejki. Drugie zwycięstwom odniosła tymczasem Cracovia.

Legia Warszawa – Wisła Kraków 5-0 (3-0)

1-0 Konrad Michalak 5

2-0 Michał Trąbka 20

3-0 Kamil Anczewski 27

4-0 Konrad Michalak 53

5-0 Eryk Więdłocha 73

Już w 5. minucie gospodarze po raz pierwszy skarcili Białą Gwiazdę za sprawą Konrada Michalaka, który strzałem sprzed pola karnego pokonał golkipera spod Wawelu. Po kwadransie gracze stołeczni prowadzili 2 bramkami dzięki trafieniu Michała Trąbki. 27. minuta przyniosła warszawiakom trzecią bramkę. Tym razem futbolówkę do siatki wiślaków skierował Anczewski.

Po przerwie drugiego gola w meczu zdobył Michalak, a wynik ustalił strzałem ze stałego fragmentu gry Eryk Więdłocha.

Cracovia - ŁKS Łódź 2-0 (0-0)

1-0 Dawid Surma 76

2-0 Eryk Ceglarz 88

CRACOVIA: Wilk - Piekarski, Najduch, Studnicki, Słowiak - Czubaj (77 Król), Więcławek (46 Szymczak), Jeż - Pawlusiński (46 Ceglarz), Leśniak (68 Woźniak), Surma.

Pierwsza połowa to wzajemne badanie swych możliwości. Mimo że w tej części meczu gra toczyła się przede wszystkim w środku pola, to Pasy stworzyły sobie dwie dobre okazje. W obu przypadkach przed szansą stawał Dawid Surma, któremu brakowało nieco dokładności przy strzałach.

- Okazje Dawida były niezłe, ale wielkich pretensji mieć do niego nie można. Nasz przeciwnik w pierwszej połowie nie stworzył sobie żadnej okazji, co na pewno cieszy - mówił już po meczu trener Paweł Zegarek.

Po zmianie stron obraz gry specjalnie się nie zmienił, ale to jednak Cracovia wyszła z sobotniej rywalizacji zwycięsko.

Na około kwadrans przed końcowym gwizdkiem krakowianie odzyskali piłkę na własnej połowie i ruszyli z akcją na bramkę ŁKS-u. Celnym i skutecznym strzałem zwieńczył ją Surma, który pokonał bramkarza gości uderzeniem z 20 metrów.

- Dawid mógł jeszcze podać piłkę do dobrze ustawionego Szymczaka, zdecydował się jednak uderzyć i skończyło się to dla nas dobrze - zauważył trener juniorów Cracovii.

Gol na 2-0 był efektem odkrycia się dążących do wyrównania łodzian. Szybka kontra zakończona efektowną podcinką Eryka Ceglarza zapewniła Cracovii kolejny komplet punktów.

- Na razie mogę powtórzyć to, co mówiłem tydzień temu: czeka nas jeszcze dużo pracy zarówno tej piłkarskiej, jak i fizycznej. Byłbym jednak niesprawiedliwy gdybym nie zauważył, że zrobiliśmy mały kroczek do przodu. Skupiamy się na tym, aby podnosić indywidualne umiejętności, co przełoży się na grę całej drużyny - skomentował trener Paweł Zegarek.

Kolejny mecz wicemistrzów Polski już za tydzień w niedzielę. Rywalem Pasów na wyjeździe będzie Polonia Warszawa.

Stomil Olsztyn - Olimpia Elbląg 1-1

Jagiellonia Białystok - Korona Kielce 4-0

Stal Rzeszów - Motor Lublin 3-1