Strona główna > Sportowa Małopolska
Derby Krakowa w finale mistrzostw Polski juniorów!!! (FILM)2014-06-19 19:49:00

Cracovia dokonała niesamowitego wyczynu w dzisiejszym rewanżowym meczu półfinałowym mistrzostw Polski juniorów. Po niedzielnej porażce z Pogonią u siebie 3-5, odrobiła w Szczecinie straty wygrywając w identycznych rozmiarach 5-3! Dogrywka nie przyniosła rezultatu, a karne wygrały Pasy 5-3!

Tak więc w finale MP juniorów dojdzie do derbów Krakowa. W niedzielę 22 czerwca o godz. 15 Wisła podejmie Cracovię, a w środę 25 czerwca, też o godz. 15, Cracovia podejmie Wisłę!

Sędziował Adam Lyczmański (Bydgoszcz).

POGOŃ: Łukasz Botsch, Paweł Marczuk, Michał Stańczyk, Adrian Krzywicki, Hubert Matynia, Patryk Bednarski (46 Dawid Kuliga), Robert Obst (62 Krystian Peda), Konrad Bartoszewicz, Michał Walski, Dawid Kort (75 Łukasz Głowacki), Patryk Paczuk (68 Sebastian Bisewski).

CRACOVIA: Damian Kobyłka, Sebastian Klimczyk (46 Szymon Kiebzak), Krzysztof Barczuk, Michał Bartosz, Patryk Moskal - Tomasz Dudek, Dawid Gala (59 Paweł Piątek), Mariusz Panek - Kacper Kapera (85 Hubert Król), Krzysztof Szewczyk, Krzysztof Ropski (46 Dawid Surma).

Gdy w 70. minucie Pogoń objęła prowadzenie 3-1, wydawało się, że losy awansu zostały już rozstrzygnięte. Ale podopieczni trenera Pawła Zegarka nie zrezygnowali. Między 76. a 89. minutą strzelili cztery bramki i wyrównali stan dwumeczu! W dogrywce bramki nie padły, o występie w finale decydowały więc rzuty karne: