Sparing Proszowianki i Garbarni, filmowy gol Byrskiego2014-06-17 23:45:00

NOWA PROSZOWIANKA Proszowice - GARBARNIA Kraków 1-2 (1-1)

0-1 Michał Górecki 4

1-1 Maciej Górski 29

1-2 Paweł Byrski 48

Sędziowali (dobrze): Kamil Sikora oraz Krzysztof Patyk i Mateusz Pytel (KS Kraków).

NOWA PROSZOWIANKA: Zawartka - T. Przeniosło, M. Kowalski, Jelonkiewicz, Sowa, testowany 1, Górski, Hul, A. Przeniosło, testowany 2, testowany 3 oraz (po przerwie): Stawiarz, Piszczevskij, Głąbicki, Ciastoń, Kozak, Kardas.

GARBARNIA (I połowa): Adrian Jękot - Marcin Pluta, Karol Kostrubała, Jakub Górecki, Michał Górecki i 6 zawodników testowanych.

GARBARNIA (II połowa): Robert Błąkała - Paweł Byrski , Gjentijan Haxhijaj, Piotr Kaczor, Mateusz Ząbczyk, Mateusz Borla, Sebastian Kokoszka, Tomasz Kalicki, Konrad Kuliszewski oraz 2 zawodników testowanych.

W rozegranym w Proszowicach sparingu Garbarnia pokonała Nową Proszowiankę 2-1. Wynik otworzył już w 4. minucie Michał Górecki, wykorzystując błąd obrony gospodarzy. W 22. minucie dobre podanie Jakuba Góreckiego, które powinno otworzyć drogę do zdobycia drugiego gola, "zepsuł" jeden z testowanych zawodników. W 29. minucie stan meczu wyrównał Maciej Górski, wykorzystując złe zagranie Brązowych. W 45. minucie rzut wolny po faulu na Michale Góreckim z linii 16 metrów wykonywał Karol Kostrubała, ale posłał piłkę wysoko nad poprzeczką.

W 48. minucie Tomasz Kalicki z rzutu rożnego zagrał piłkę przed pole karne, tam dopadł do niej Paweł Byrski i kapitalnym uderzeniem bez przyjęcia ulokował ją w samym "okienku" bramki Zawartki. Strzelec tego efektownego gola żałował, że nie było przy tym kamer. Zapewne kamery filmujące drugoligowe spotkania Garbarni w minionym sezonie także żałują, że takie gole nie padały w ich obecności...

Gospodarze starali się doprowadzić do wyrównania, a Brązowi groźnie kontratakowali, dzięki czemu dość licznie zgromadzona publiczność nie miała okazji narzekać na poziom gry. Bliżsi zdobycia gola byli spadkowicze z drugiej ligi. W 78. minucie ładną akcję przeprowadzili Tomasz Kalicki, Sebastian Kokoszka i Konrad Kuliszewski, jednak w końcowym efekcie zyskali jedynie rzut rożny. W 87. minucie Paweł Byrski uruchomił na skrzydle Mateusza Ząbczyka, ten podciągnął pod końcową linię i dośrodkował, a "Kokos" pomylił się nieznacznie, posyłając piłkę obok słupka. W 88. minucie Konrad Kuliszewski "zakręcił" w polu karnym kilkoma rywalami, ale w końcu zdołali mu oni odebrać futbolówkę.

Mecz był przede wszystkim okazją dla trenerów do przyjrzenia się zawodnikom zgłaszającym akces do gry w zespołach przez nich prowadzonych, a także do przeglądu "stanu posiadania" własnej młodzieży. Z garbarskich akcentów odnotować należy występ w zespole Nowej Proszowianki Piotra Kozaka, który w minionym sezonie zajął z Garbarnią trzecie miejsce w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych i Adama Przeniosły, który także ma w swej karierze grę na Ludwinowie. A w roli sędziego asystenta oglądaliśmy Mateusza Pytla, byłego juniora Młodych Lwów (rocznik 1992).