Pierwsze wiosenne zwycięstwo Jaskółek (FILM)2014-04-17 16:50:00

Piłkarze tarnowskiej Unii, po czterech remisach i jednej porażce na wiosnę, odnieśli w środę pierwsze zwycięstwo w rundzie rewanżowej III ligi.

Unia Tarnów - Wisła Sandomierz 3-1 (0-1)

0-1 Adrian Gębalski 45+1

1-1 Łukasz Jamróg 72

2-1 Paweł Węgrzyn 80

3-1 Piotr Drozdowicz 88

Sędziował Damian Niebudek (KS Kielce). Żółta kartka: Dawid Sojda (Unia). Mecz bez udziału publiczności.

UNIA: Lisak – Jamróg, Mikołajczyk, Pawlak, Węgrzyn – Wójcik (46 Drozdowicz), Sojda, Ślęzak (85 Kuzdra), Kazik, Witek (40 Świątek) – Adamski (73 Bachula). Trener: Marcin Szymczak.

WISŁA: Skrzypek – Chorab (82 Kocój), Nowik, Pydych, Michalski (75 Motyl) - Kukiełka, Beszczyński (75 Ziółek), Gołasa, Nogaj, Piątkowski (78 Pacholarz) – Gębalski. Trener: Tadeusz Krawiec.

Gospodarze w meczu z Wisłą Sandomierz zapewniali sobie wygraną w ostatnim kwadransie. Podopieczni trenera Michała Szymczaka, mimo straconej bramki tuż przed przerwą, znów wykazali się niesamowitą ambicją i wolą walki, co w starciu w bardzo dobrze spisującą się na wiosnę Wisłą Sandomierz, pozwoliło aż trzykrotnie cieszyć się ze zdobytych goli. Do bramki Wisły trafiali kolejno: Łukasz Jamróg, Paweł Węgrzyn i Piotr Drozdowicz, który krótko przed końcem ustalił wynik na 3-1.

Tarnowskich zawodników nadal nie opuszczają kontuzje. Jeszcze w pierwszej połowie boisko z powodu urazu musiał opuścić kapitan Unii Robert Witek, a w drugiej części podobny los spotkał Adriana Ślęzaka. Teraz przed tarnowianami przerwa w ligowych rozgrywkach i dopisane kolejne 3 punkty w ligowej tabeli, a to za sprawą wycofania się z rozgrywek Przeboju Wolbrom, z którym w najbliższy weekend mieli się zmierzyć piłkarze Jaskółek.

Zobacz film (DetoTV - zksunia.tarnow.pl)