Strona główna > Sportowa Małopolska
KO I Kraków: Prądniczanka powstrzymała wicelidera, trzy wygrane gości, Okere nie chciał zejść z boiska (FILM)2014-04-13 13:45:00

Bronowianka poskromiła lidera z Osieka, a Prądniczanka zastopowała wicelidera z Olkusza, którego dogoniła w tabeli Piliczanka i Grębałowianka.

17. kolejka Klasy Okręgowej Kraków I (sobota):

Przemsza Klucze - Grębałowianka Kraków 0-3 (0-2)

0-1 Łukasz Lampart 8

0-2 Piotr Krawczyk 28

0-3 Grzegorz Mikołajczyk 73

Sędziowali: Paweł Bagan - Artur Pieczonka, Marcin Sochaj (KS Kraków). Żółte kartki: Damian Mucha, Szymon Guguła, Tomasz Kocjan - Sebastian Kowalski.

PRZEMSZA: Grochalski - Smętek (55 Porcz), Guguła, Mucha, Kocjan - Słaboń (75 Musiał), Jonatan Wołkiewicz (57 Mól), Pydych, G. Majcherkiewicz - Rak, Miszkiewicz. Trener: Andrzej Lenartowicz.

GRĘBAŁOWIANKA: Ligara - Kowalski (54 Socha), Wilk, Jańczyk, Klęk - Lampart, Krawczyk, Fiust (46 Paszkot), Rajca, Wolko (60 Pietruszewski) - Pikuła (67 Mikołajczyk). Trener: Robert Czopek.

Bronowianka Kraków - Spójnia Osiek-Zimnodół-Zawada 3-1 (2-1)

0-1 Michał Mróz 3

1-1 Kiełbus 14

2-1 Gzyl 45

3-1 Gzyl 78

Wieczysta Kraków - Słomniczanka Słomniki 3-4 (1-1)

3-4 Artur Jaworski 88

Sędziowali: Karol Cienkosz - Stanisłąw Święch, Bartłomiej Bała (KS Myślenice). Żółte kartki: Michał Majtyka, Patryk Celing, Michał Kaczmaryk, Andrzej Rokicki, Maciej Suska - Charles Okere (2), Sebastian Zadencki. Czerwona kartka: Charles Okere (75, dwie żółte).

W 75. minucie Charles Okere (Słomniczanka) po otrzymaniu drugiej żółtej kartki nie chciał opuścić boiska. Po dłuższych namowach, zdjęciu koszulki, powtórnym zatrzymaniu się, w końcu zszedł do szatni wymachując rękami.

Prądniczanka Kraków - IKS Olkusz 3-0 (3-0)

1-0 Mateusz Jeleń 22

2-0 Dawid Antolak 30

3-0 Mateusz Mroczka 37

Sędziowali: Marcin Ciepły - Michał Koźlak, Rafał Klimek (KS Kraków). Żółte kartki: Robert Szczypciak, Dawid Tumiłowicz (Olkusz).

PRĄDNICZANKA: Mleczko, Stępień, Bąk, Marek, Pieniążek, Kękuś, Rojek (70 Cichy), Jeleń, Antolak (85 Budziaszek), Mroczka (75 Jewuła), Kawa (83 Karpij). Trener: Krzysztof Król.

W I połowie Prądniczanka zaskoczyła wicelidera z Olkusza, strzelając trzy gole. Pierwszego uzyskał Mateusz Jeleń wykorzystując świetne podanie Andrzeja Kawy. Drugiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem zdobył Dawid Antolak, a trzeciego po indywidualnej akcji Mateusz Mroczka. Po przerwie krakowianie cofnęli się na własną połowę szukając kolejnych szans w kontratakach. Goście natomiast zaatakowali odważniej, ale nie mieli pomysłu na świetnie w tym dniu zorganizowaną defensywę krakowian.

Michałowianka Michałowice - Piliczanka Pilica 0-2 (0-1)

0-1 Adam Dudkiewicz 35

0-2 Artur Kukułka 71 (karny)

Sędziowali: Piotr Kaczmarek - Artur Karasiewicz, Krzysztof Partyka (KS Kraków). Żółte kartki: Przemysław Jurek, Damian Dębowski (Michałowianka). Czerwona kartka: Maciej Szcześniewski (Michałowianka, 70, akcja ratunkowa).

W 35. minucie Adam Dudkiewicz na skraju szesnastki odebrał futbolówkę obrońcy gospodarzy, mając go cały czas "na plecach" przedarł się pod bramkę i z bliska trafił do siatki, obok próbującego ratować sytuację bramkarza.

W 70. minucie piliczanie skontrowali miejscowych. Bramkarz wyszedł, sfaulował w polu karnym pędzącego na spotkanie z nim Demarczyka. Za przewinienie obejrzał czerwony kartonik, a karę zespołową z 11 metrów wymierzył Artur Kukułka.

W niedzielę:

Jura Łobzów - Clepardia Kraków 2-4 (0-1)

0-1 Mateusz Mierzwa 22 (karny)

1-1 Sylwester Cupiał 51

2-1 Konrad Spurna

2-2 Michał Jantura 63

2-3 Sławomir Zdrzyłowski 73

2-4 Michał Jantura 90+3

Sędziowali: Sławomir Steczko - Jarosław Mikołajewski, Maciej Koster (KS Kraków). Żółte kartki: Kamil Guzik, Remigiusz Jończyk, Marcin Rzeszutko - Krzysztof Gumula, Mateusz Mierzwa. Czerwona kartka: Tomasz Gardeła (Jura, 66).

Pauzuje Leśnik Gorenice.

ST, piliczanka.futbolowo.pl, pradniczanka.krakow.pl

Aktualizacja 20:00

Zobacz gola na 0-1 z meczu Michałowianka - Piliczanka (piliczanka.futbolowo.pl - MAIK001100)