Liga Makroregionalna JM: wygrane Hutnika i Cracovii2014-03-22 20:11:00

Juniorzy młodsi Hutnika wygrali w Kielcach z Koroną aż 5-1 na inaugurację rozgrywek Ligi Makroregionalnej. Grupa D (Lubelskie, Małopolskie, Podkarpackie, Świętokrzyskie) składa się z ośmiu zespołów, w tym dwóch krakowskich - wspomnianego Hutnika i Cracovii.

Korona KKP Kielce - Hutnik Nowa Huta 1-5 (1-2)

1-0 Wołczyk 7

1-1 Pachowicz 15

1-2 Pachowicz 37

1-3 Jacak 61

1-4 Rakoczy 62

1-5 Karol Filipek 68 (karny)

Sędziowali: Damian Niebudek oraz Piotr Kaczmarczyk i Łukasz Mikulski (Kielce). Żółte kartki: Wojtal i Mak (obaj Korona).

HUTNIK: Frątczak - Łepkowski, Kozieł (75 Gędłek), Cieśla, Guzik, K. Filipek, P. Filipek, Jacak, Rakoczy (65 Pacyga), Pachowicz (65 Berliński), Wróbel. Trener: Andrzej Paszkiewicz.

Pewne zwycięstwo Hutnika, choć po kontrze i strzale Wołczyka od 7 minuty prowadziła Korona. Kolejne minuty to panowanie gości, a 5 bramek to najniższy wymiar kary. Szczególnie mogło podobać się trafienie nr 3, kiedy to po kombinacji z rzutu wolnego do siatki przymierzył Sebastian Jacak.

Przed spotkaniem doszło do spornej kwestii, ponieważ boisko ze sztuczną trawą w Kielcach przy ul. Ściegiennego 8 nie spełnia wymogów regulaminowych MakroLJM - po prostu jest za małe.

Zgodnie z par. 4 Regulaminu wymiary minimalne boiska to 100 metrów na 64 metry, a boisko w Kielcach jest aż o 10 metrów za krótkie! A więc regulamin sobie, a życie sobie...

(bm)

***

Dobrze spisali się także juniorzy młodsi Cracovii wygrywając w Krakowie z AP Top 54 Biała Podlaska 3-2 (1-1). Bramki dla podopiecznych Tomasza Bernasa strzelili: Surma 2 i Kiebzak.

Inne wyniki: Karpaty Krosno - Resovia 0-0, Wisła Puławy - Korona Kielce 1-2

W tabeli prowadzi Hutnik przed Cracovią i Koroną - po 3 pkt. Za tydzień m.in.: Hutnik - Wisła Puławy, Cracovia - Karpaty Krosno