Padł pierwszy gol w 2012 roku: niespodziewany strzelec w Cracovii (FOTO)2012-01-01 12:35:00

Dawid Sarga, piłkarz Cracovii Młodej Ekstraklasy, strzelił pierwszą bramkę 2012 roku w tradycyjnym Noworocznym Treningu Pasów. Padła kwadrans po rozpoczęciu gry. Pierwszy zespół pokonał Cracovią ME 2-1 po golach Mateusza Bartczaka i kierownika drużyny Pasów Tomasza Siemieńca.

Piłkarze pierwszego składu chyba przestraszyli się noworocznej klątwy, która dopadała w ostatnich latach wszystkich pierwszych strzelców. Ci, którzy pierwsi w roku wpisywali się na listę strzelców, jeszcze w tym samym sezonie żegnali się z Cracovią. Pewnie dlatego 1 stycznia 2012 roku piłkarze pierwszej Cracovii jak mogli unikali trafienia jako pierwsi i oddali tę przyjemność młodszemu koledze...

Trening tradycyjnymi życzeniami i pierwszym kopnięciem piłki zaczął prezydent Krakowa Jacek Majchrowski. Gra toczyła się potem w świątecznym tempie, wreszcie w 15 min gry 18-letni obrońca Dawid Sarga ładnym strzałem z 16 metrów pokonał Wojciecha Kaczmarka i drugi zespół objął prowadzenie. Tuż przed końcem 25-minutowej pierwszej połowy wyrównał Mateusz Bartczak. Kto wie, czy - choć nie był pierwszy - jego nie dopadnie jednak klątwa. Spekuluje się w mediach, że może się przenieść do ŁKS-u...

W drugiej połowie w zespole Pasów pojawili się kierownik drużyny Tomasz Siemieniec, rzecznik prasowy klubu Tomasz Gawędzki oraz masażysta Łukasz Barcik. I ci niespodziewani rezerwowi zapracowali na drugą bramkę dla pierwszego zespołu. Miłościwy sędzia zagwizdał rzut karny na Barciku, a jego skutecznym egzekutorem okazał się kierownik drużyny - Tomasz Siemieniec. Po golu został wypodrzucany  przez kolegów jak największy bohater. Takich zaszczytów nie dostąpił chyba za czasów gry w barwach III-ligowej Cracovii.

Na stadionie przy ul. Kałuży zjawiła się spora grupa fanów Pasów.

Cracovia I - Cracovia II (Młoda Ekstraklasa) 2-1 (1-1)