Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Fortuna PP: Cracovia w ćwierćfinale2021-02-09 20:12:00

Broniąca trofeum Cracovia awansowała do ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski. Pasy zrewanżowały się za niedawną ligową porażkę Warcie, tym razem wygrywając 1-0.

1/8 finału: Warta Poznań - Cracovia 0-1 (0-1)

0-1 Rivaldo Jr 12

Sędziował Zbigniew Dobrynin (Łódź). Żółte kartki: Jakóbowski, Żurawski - Pik. Mecz w Grodzisku Wlkp., bez publiczności.

WARTA: Lis - Grzesik, Kieliba, Ławniczak, Kiełb - Rybicki (65 (Janicki), Trałka (65 Czyżycki), Kupczak, Żurawski (74 Sopoćko), Jakóbowski (90 Jaroch) - Kuzimski.

CRACOVIA: Niemczycki - Rapa, Szymonowicz, Marquez, Zaucha (61 Siplak, 78 Ferraresso) - Thiago (78 Fiolic), Sadikovic (86 Ziewiec), Loshaj, van Amersfoort, Hanca (61 Pik) - Rivaldo Jr.

Decydująca akcja meczu nastąpiła w 12. minucie. Van Amersfoort ograł rywali i zagrał krótko prostopadłą piłkę do wychodzącego na wolne pole Rivaldinho, który w sytuacji sam na sam strzelił do bramki między nogami Lisa. To był jedyny celny strzał Cracovii w I połowie, gospodarze nie oddali ani jednego...

Po przerwie działo się niewiele, najciekawsza sytuacja miała miejsce w 63. minucie, gdy po starciu Pika z Trałką sędzia podyktował karnego dla Pasów. Po analizie VAR zmienił decyzję, gdy okazało się, że faulował zawodnik gości, a nie gospodarzy...

Zieloni próbowali wyrównać, ale nie potrafili wykreować dogodnej okazji. Krakowianie też już jej nie mieli.