Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Fortuna PP: Słonie nie dały rady liderowi ekstraklasy2020-10-31 09:45:00

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Bruk-Bet Termalica Nieciecza przegrał z liderem ekstraklasy, Rakowe Częstochowa, 0-2.

Bruk-Bet Termalica Nieciecza - Raków Częstochowa 0-2

0-1 Vladislavs Gutkovskis 13

0-2 Ivi Lopez 73

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółte kartki: Jovanovic, Zeman - Papanikolaou. Mecz bez publiczności.

BBT: Loska - Grzybek, de Amo Perez, Putiwcew, Grabowski - Stefanik (76 Wasielewski), Wlazło, Misak (63 Zeman), Hubinek (55 Jovanovic) - Orzechowski (55 Śpiewak), Gergel.

RAKÓW: Szumski - Mikołajewski, Niewulis, Piątkowski - Tudor (85 Bartl), Papanikolaou, Poletanovic (85 Schwarz), Kun - Tijanic (73 Cebula), Lopez (81 Szelągowski) - Gutkovskis (81 Zawada).

Goście w 13. minucie objęli prowadzenie po szybkiej akcji, którą na bramkę zamienił były piłkarz "Słoni" Vladislavs Gutkovskis. W 73. minucie w polu karnym Ivi Lopez minął obrońców gospodarzy i pewnie pokonał Tomasza Loskę. W 90+1. minucie po wideoweryfikacji arbiter podyktował rzut karny dla gości, za zagranie piłki ręką przez Martina Zemana. Nie wykorzystał go Oskar Zawada. Strzelił mocno nad poprzeczką.