Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Fortuna PP: Garbarnia odpadła po dogrywce2020-10-31 09:25:00

W 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski Garbarnia Kraków przegrała z Chojniczanką po dogrywce 1-3. W regulaminowym czasie był remis 1-1.

Garbarnia Kraków - Chojniczanka 1-3 po dogrywce

0-1 Szymon Skrzypczak 85

1-1 Kamil Kuczak 88

1-2 Tomasz Mikołajczak 107

1-3 Rafał Górecki 109 (samob.)

Sędziował Jacek Lis (Katowice). Żółte kartki:Bąk, Kowalski, Frątczak, Duda, Nakrosius (2), Laskoś – Ziętarski, Czajkowski (2). Czerwone kartki: Nakrosius (90+4, druga żółta) - Czajkowski (115, druga żółta). Mecz bez publiczności.

GARBARNIA: Frątczak – Kowalski, Laskoś, Nakrosius, Górecki - Morys (69 Marszalik), Duda, Radwanek (69 Kołbon), Kuczak, Bąk (76 Serafin) - Feliks (56 Balicki).

CHOJNICZANKA: Sokół – Mudra, Klabnik, Bartosiak, Wachowiak - Rakowski, Ziętarski (72 Czajkowski), Napołow (104 Sacharuk), Mikołajczak, Orlik (72 Klichowicz) - Pląskowski (32 Skrzypczak).

W 44. minucie Ziętarski (Chojniczanka) nie wykorzystał karnego, jego strzał obronił Frątczak. Jedenastka została podyktowana za faul Laskosia na Skrzypczaku.

0-1

Piłka została wstrzelona w pole karne, w zamieszaniu najlepiej odnalazł się Skrzypczak, który z bliskiej odległości skierował futbolówkę do siatki. „Brązowi” protestowali, domagając się odgwizdania przewinienia na bramkarzu, lecz sędzia pozostał niewzruszony na te apele, dodatkowo karząc trzech zawodników Garbarni żółtymi kartkami.

1-1

Kamil Kuczak uderzył zza pola karnego i zrobił to na tyle precyzyjnie, że futbolówka minęła golkipera gości i znalazła się w siatce.

1-2

W dogrywce goście przeważali goście. W 107. minucie na listę strzelców wpisał się Mikołajczak.