Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP: Klęska Podhala2020-09-02 20:34:00

W 1/32 finału Pucharu Polski III-ligowe Podhale Nowy Targ przegrało aż 0-5 z występującą trzy klasy wyżej Pogonią Szczecin.

Podhale Nowy Targ - Pogoń Szczecin 0-5 (0-3)

0-1 Kacper Smoliński 7

0-2 Michał Kucharczyk 17 (karny)

0-3 Alexander Gorgon 29

0-4 Kamil Drygas 81 (karny)

0-5 Kamil Drygas 83

Sędziował Daniel Kruczyński (Żywiec). Żółte kartki: Janiczak, Lewiński (Podhale). Widzów 0.

PODHALE: Szukała - Tonia, Lewiński, Wajsak, Potoniec (86 Misiura) - Nawrot, Janiczak (86 Dudek), Mianowany, Mizia (60 Witkowski) - Lepiarz (60 Mrówka), Grunt (71 Burnat).

POGOŃ: Bursztyn - Stec, Malec, Triantafyllopoulos (84 Balcewicz), Matynia (84 Mruk) - Kucharczyk (68 Drygas), Dąbrowski, Smoliński, Gorgon (82 Starzycki), Cibicki - Benedyczak (68 Fornalczyk).

0-1

Smoliński uderzył z pierwszej piłki i nie dał szans bramkarzowi gospodarzy.

0-2

Benedyczak był faulowany w polu karnym, jedenastkę pewnie wykonał Kucharczyk, dla którego było to premierowe trafienie w barwach Pogoni.

0-3

Gorgon wykorzystał swoje doświadczenie i sprytnie skierował piłkę do siatki po zamieszaniu pod bramką.

0-4

Drygas był faulowany przez bramkarza Podhala i sędzia znów podyktował karnego. Sam poszkodowany zamienił jedenastkę na gola.

0-5

Po składnej akcji Steca, Cibickiego i Drygasa ten ostatni znów pokonał golkipera gospodarzy.

Kosta Runjaic, trener Pogoni:

- Obowiązkowo musieliśmy dziś wygrać. Dobrze weszliśmy w mecz i szybko wykonaliśmy zadanie.

Marcin Zubek, trener Podhala:

- Na pewno była widoczna różnica klas. Jestem zadowolony z moich zawodników. Na początku wystraszyliśmy się rywala. Oddaliśmy inicjatywę i mieliśmy problemy, ale druga połowa, szczególnie pierwsze 25 minut, było dobre. Nie stworzyliśmy sobie może klarownej sytuacji, za to zebraliśmy cenne doświadczenie. Możemy wyciągnąć wiele wniosków z tego meczu.

Statystyka meczu: 4:16 w strzałach, 0:6 w celnych, 40:60% w posiadaniu piłki, 2:5 w kornerach.