Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Wieczysta - Podhale w finale Pucharu Polski na szczeblu Małopolski2020-07-18 18:55:00

Piłkarze Wieczystej wygrali w sobotnie popołudnie z Orłem Ryczów 4-1 i w najbliższą środę zagrają w małopolskim finale Pucharu Polski na stadionie Kalwarianki (godz. 17:00). Rywalem krakowian będzie Podhale Nowy Targ, które w niedzielę po serii rzutów karnych okazało się lepsze w Tarnowie od Unii.

Krakowianie dominowali na murawie i w pełni zasłużenie awansowali. Dość nieoczekiwanie w 10 minucie goście objęli prowadzenie; z prawej strony dośrodkował Kowalówka, a nadbiegający Zębala z 5 metrów trafił pod poprzeczkę uprzedzając Miśkiewicza. Wyrównał Zieliński w 23 minucie trafiając z 16 metrów w "okienko". Zadanie ułatwił mu stoper z Ryczowa, który zbyt krótko wybił futbolówkę głową.

Po przerwie Orzeł zaczął obiecująco, ale przez ostatnie 30 minut musiał radzić sobie w osłabieniu, co wykorzystała Wieczysta. Dwa razy dośrodkował z rzutu rożnego Madejski i Zieliński oraz Frańczak z bliska kończyli akcje. Ładny był gol Skrzypka z woleja, który wykorzystał wrzutkę Frańczaka.

Wieczysta Kraków - Orzeł Ryczów 4-1 (1-1)

0-1 Maciej Zębala 10

1-1 Patryk Zieliński 23

2-1 Patryk Zieliński 63

3-1 Łukasz Skrzypek 89

4-1 Adrian Frańczak 90+1

Sędziowali: Patryk Świerczek – Sławomir Pudło, Radosław Kraj (KS Brzesko). Żółte kartki: Jurkowski, Kalemba, Kura, Kumah – Gołdowski, Kowalówka, Zębala, Kęska, Wojcieszyński. Czerwona kartka – Gołdowski (62, druga żółta).

WIECZYSTA: Miśkiewicz – Frańczak, Jurkowski, Kalemba, Kura (64 Guzik), Madejski, Zieliński, Pietras, Gawęcki (65 Krasuski), Kumah (85 Słonina), Pachowicz (46 Skrzypek). Trener: Przemysław Cecherz.

ORZEŁ: Kawaler – Skwarczeński, Para, Smagło (75 Biela), Ptak, Porębski (64 Drobniak), Wojcieszyński, Gołdowski, Włosiak (72 Żerdecki), Kowalówka (53 Kęska), Zębala (88 Woźniak). Trener: Grzegorz Pater.

Unia Tarnów - Podhale Nowy Targ 1-1 (0-0, 1-1) po dogrywce, karne 3-5

1-0 Patryk Suchowski 97

1-1 Michał Nawrot 116 (karny)

Sędziowali: Maciej Górski – Łukasz Marek, Tomasz Biela (KS Kraków). Żółte kartki: Łukasz Lisak, Martoun Abovyan, Paweł Węgrzyn (trener), Tadeusz Iwaniec (kierownik druż.) – wszyscy Unia.

UNIA: Lisak – Matyjewicz, Malisz, Abovyan, Miłkowski (72 Suchowski), Orlik (83 Pilus), Biś, Biały, Węgrzyn, Ostrowski, Starzyk (65 Kieroński). Trener: Paweł Węgrzyn.

PODHALE: Szukała – Derek (66 Tonia), Lewiński, Nawrot, Mrówka, Potoniec, Mizia, Skórski, Mianowany, Dynarek, Wajsak. Trener: Marcin Zubek.