Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
W weekend półfinały Pucharu Polski na szczeblu Małopolski2020-07-17 17:37:00

W najbliższy weekend rozegrane zostaną mecze półfinałowe Pucharu Polski na szczeblu Małopolski. Finał został zaplanowany na środę 22 lipca br. w Kalwarii Zebrzydowskiej.

Klub, który zdobędzie pierwsze miejsce w rozgrywkach otrzyma puchar na własność i będzie reprezentował MZPN na szczeblu centralnym Pucharu Polski.

W tym roku triumfator Pucharu Polski w Małopolsce otrzyma 50 tys. zł - 40 tys. zł od PZPN i 10 tys. zł od MZPN. Finalista dostanie 10 000 PLN od PZPN i 5000 PLN od MZPN, a pozostali półfinaliści po 5000 PLN od MZPN.

W półfinałach i finale, w przypadku uzyskania po 90 minutach wyniku remisowego, sędzia główny zawodów zarządzi dogrywkę 2x15 minut i jeśli zajdzie potrzeba wykonywanie rzutów karnych wg obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną. Prawo do wykonywania rzutów karnych mają wszyscy zawodnicy, którzy brali udział w grze w momencie zakończenia dogrywki. Drużyny biorące udział w zawodach o Puchar Polski uprawnione są do wymiany 5 (pięciu) zawodników przez cały okres gry, w tym bramkarza.

Półfinały na szczeblu Małopolski

* Wieczysta Kraków - Orzeł Ryczów (18 lipca br., godz. 17:00); boisko w Krakowie, ul. Chałupnika 16. Sędzia: Patryk Świerczek (KS Brzesko)

* Unia Tarnów - NKP Podhale Nowy Targ (19 lipca br., godz. 17:00); boisko w Tarnowie, ul. Piłsudskiego 32 (obiekt TOSiR, d. Błękitnych). Sędzia Maciej Górski (KS Kraków)

Finał – 22 lipca 2020 r. (środa, godz. 17:00) Kalwaria Zebrzydowska