Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Skawinka rezygnuje z pucharowego meczu z Wieczystą2020-06-17 16:05:00

Wieczysta Kraków wygrała walkowerem krakowski finał Pucharu Polski w piłce nożnej. A wszystko przez decyzję Skawinki, która zrezygnowała z udziału w meczu finałowym w rejonie Kraków, planowanym na 28 czerwca.


W dzisiejszym (17 czerwca) piśmie do MZPN Skawinka tłumaczy decyzję  tym, że pandemia spowodowała duże zmiany w klubie i teraz miałaby problem ze skompletowaniem drużyny. Ale - co ciekawe - proponuje, żeby ... poczekać aż skompletuje nowy skład i wtedy mogłaby zagrać 15 lipca...  MZPN informuje na swojej stronie, że takie rozwiązanie ze względów regulaminowych nie jest możliwe.

Wcześniej klub ze Skawiny wycofał się z rozgrywek IV ligi i zgłosił się do okręgówki.


Regionalny Puchar Polski jest na etapie rozgrywek toczących się w podokręgach. Wieczysta na razie czeka na zwycięzców rywalizacji w podokręgach Myślenice, Olkusz i Wieliczka. 


Zgodnie z uchwałą MZPN (z 28 maja br.) zwycięzcy wszystkich podokręgów mają być wyłonieni do 28 czerwca 2020 r. Niektórzy są już znani: Orzeł Ryczów (podokręg Wadowice), Bruk-Bet II Nieciecza (podokręg Żabno), Podhale Nowy Targ (podokręg Podhale), Wieczysta (rejon Kraków).
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty