Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP: Słonie przegrały w Jastrzębiu2019-09-25 23:53:00

Na I rundzie zmagania w Totolotek Pucharze Polski zakończyli piłkarze Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. Na wyjeździe przegrali 0-1 z innym I-ligowcem, GKS Jastrzębie.

GKS 1962 Jastrzębie - Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1-0 (0-0)

1-0 Kamil Adamek 87

Sędziował Paweł Malec (Łódź). Żółte kartki: Skórecki, Liszka, Jaroszek - de Amo, Bezpalec, Grzybek.

GKS: Drazik - Kulawiak, Jaroszek, Bojdys, Liszka - Mazurkiewicz (68 Adamek), Norkowski (46 Tront), Mróz, Szczęch, Skórecki - Żak.

BBT: Dybowski – Grzybek, Szarek, de Amo, Mikovic (63 Wasielewski) - Trepiłowski, Bezpalec, Kamiński, Purece (79 Misak),  Gergel - Gutkovskis.

Pierwsza połowa spotkania była dość otwarta z obu stron, sporo było strzałów, w większości niecelnych.

Druga połowa rozpoczęła się od dwóch uderzeń gości. Strzał Gutkovskisa obronił Drazik, a po chwili Purece nie trafił w bramkę. W odpowiedzi bardzo blisko zdobycia gola był Żak, główkując tuż obok słupka. W 63. minucie świetną okazję miał Gergel, którego strzał z pięciu metrów obronił jednak Drazik. Kolejne minuty upłynęły pod znakiem spokojniejszej gry. W 86. minucie fantastyczną okazję miał Adamek. Po świetnej akcji w dobrej sytuacji znalazł się Kulawiak, który zagrał przed pustą bramkę do Adamka. Ten przyjął piłkę i oddał strzał z trzech metrów, lecz w ostatniej chwili futbolówkę zablokował jeden z zawodników gości. Chwilę później Adamek się nie pomylił. Z rzutu wolnego w poprzeczkę trafił Żak, a Adamek dobił piłkę do pustej bramki. Do końca spotkania wynik meczu nie uległ zmianie.