Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Puchar Polski Kraków: W finale Wieczysta i Michałowianka!2017-03-29 19:36:00

W środowych meczach półfinałowych Pucharu Polski na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Kraków doszło do sporych niespodzianek. A-klasowa Wieczysta wygrała z IV-ligową Skawinką, a IV-ligowa Michałowianka zwyciężyła III-ligową Garbarnię!


"Brązowi" prowadzili w Michałowicach 4-2, by stosunkowo szybko stracić trzy gole. Gospodarze wygrywali więc 5-4, ale wyniku nie utrzymali. W ostatniej akcji meczu Garbarnia wyrównała doprowadzając do rzutów karnych. Te lepiej egzekwowała Michałowianka... W ostatnich dwóch edycjach "Garbarze" byli najlepsi w Małopolsce.


Wieczysta przegrała poprzednie dwa mecze, a mimo to została w grze! Przypomnijmy, że 28 września 2016 r. uległa Cracovii II 0-4, jednak "Pasy"po weryfikacji (bramkarz Adam Wilk nie odsiedział kary) ukarane zostały walkowerem. Dwa tygodnie później Wieczysta nie sprostała z kolei Prądniczance Kraków (2-3), ale i w tym przypadku zagrał u rywali gracz, który nie był uprawniony (Przemysław Gaweł). W półfinale Wieczysta na sukces zapracowała już na boisku. Wygrała 2-1, a decydującego gola strzelił w ostatniej minucie Szymon Witek w sytuacji sam na sam. Kuriozalny był pierwszy gol potyczki - Jan Czapla ze Skawinki podawał do własnego bramkarza Filipa Rechula, ten jednak nie trafił nogą w piłkę!


Półfinały:

Michałowianka Michałowice - Garbarnia Kraków 5-5 (2-2), karne 4-2

Bramki: Sadio 2 (1 z karnego), Michalski 2, Skowron - Ciesielski 2, Pietras (karny), Górecki, Nieśmiałowski


Wieczysta Kraków - Skawinka Skawina 2-1 (1-1)

Bramki: Czapla (samob.), Witek - Mrowiec 


W finale - 19 kwietnia 2017 r. o godz. 17:00 - zagrają Wieczysta i Michałowianka. Na taką parę chyba nikt nie stawiał.

(ST)


wieczysta.jpg


REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty