Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Puchar Polski MZPN: Podhale w finale2016-06-19 19:48:00

W półfinale Pucharu Polski na szczeblu MZPN IV-ligowy GKS Drwinia przegrał z III-ligowym Podhalem Nowy Targ 2-4.

Finał zostanie rozegrany 29 czerwca w Kalwarii Zebrzydowskiej, a przeciwnikiem Podhala będzie zwycięzca meczu MKS Trzebinia-Siersza - Garbarnia Kraków zaplanowanego na 26 czerwca.

GKS Drwinia – NKP Podhale Nowy Targ 2-4 (2-1)

1-0 Kamil Stawiarski 4

2-0 Kamil Stawiarski 35

2-1 Mateusz Urbański 38

2-2 Sebastian Świerzbiński 47

2-3 Peter Drobńak 55

2-4 Rafał Gadzina 90+4

Sędziowali: Waldemar Pyznar – Dariusz Tutko, Łukasz Witek (KS Gorlice). Żółte kartki: Tomasz Cygan, Tomasz Rachwalski – Dawid Basta, Bartłomiej Pająk. Czerwona kartka – Dawid Basta (76, druga żółta).

DRWINIA: Przybyś – Cygan, Zając, Kular, Rachwalski, Jastrzębski (50 Czajkowski), Rynduch, Jurek (78 Mikler), Kaczmarczyk, Nwachukwu, Stawiarski (67 Bajda). Trener: Janusz Piątek.

PODHALE: Sotnicki – Basta, Mikołajczyk, Urbański, Bobak, Jandura, Świerzbiński, Komorek, Drobńak (67 Misiura), Pająk (85 Gąsiorek), Gadzina. Trener: Marek Żołądź.

Nowotarżanie przegrywali 0-2, ale dwa efektownie egzekwowane wolne dały remis. Kilka minut później szybka kontra dała Podhalu prowadzenie. Ostatnie 11 minut goście zagrali bez Dawida Basty, który ujrzał drugi żółty kartonik.