Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Puchar Polski: W powtórce Soła znów lepsza2015-06-18 20:18:00

W powtórzonym meczu finałowym Pucharu Polski, na szczeblu Podokręgu Piłki Nożnej Chrzanów, Soła Oświęcim po raz drugi wygrała z MKS Trzebinia/Siersza i awansowała do małopolskiego półfinału.

MKS Trzebinia/Siersza - Soła Oświęcim 0-3 (0-1)

0-1 Dawid Skiernik 22

0-2 Artur Czarnik 54

0-3 Jakub Snadny 59

Sędziował Sebastian Krasny z Krakowa. Żółte kartki: Majcherczyk - Czarnik, Skiernik. Mecz bez udziału publiczności.

MKS: Gielarowski - Sieczko, Górka (55 Domurat), Kalinowski, Jagła, Sawczuk, Kowalik (77 Raźniak), Ołownia, Majcherczyk, Witoń (27 Piskorz), Mizia (77 Giermek).

SOŁA: Koper - Stanek, Drzymont, Wadas, W. Jamróz (89 Kasolik), Gleń (85 A. Ząbek), Czarnik (75 J. Jamróz), Cygnar, Ł. Zabek, Snadny (89 Brańka), Skiernik.

Wygrana oświęcimian zasłużona. W 7 minucie Paweł Cygnar z Soły nie wykorzystał karnego posyłając piłkę nad poprzeczką. Później gospodarze zaprzepaścili stuprocentowe okazje, za to Artur Czarnik podwyższył rezultat na 2-0. Kropkę nad "i" postawił po przerwie Jakub Snadny.

Mecz półfinałowy na szczeblu MZPN pomiędzy Naprzodem Sobolów a Sołą Oświęcim zaplanowano na sobotę, 20 czerwca, o godz. 18:00.