Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Garbarnia w finale Pucharu Polski2015-06-17 20:19:00

W meczu półfinałowym o Puchar Polski na szczeblu MZPN IV-ligowa Barciczanka Barcice przegrała dziś po dogrywce z III-ligową Garbarnią Kraków 0-2.

Po 90 minutach wynik był bezbramkowy, sędzia zarządził więc zgodnie z regulaminem dogrywkę. W pierwszej połowie dogrywki gola dla Brązowych strzelił Ogar, a w drugiej Masiuda.

Rywalem Garbarni w finale będzie zwycięzca drugiego półfinału, który w sobotę 20 czerwca zostanie rozegrany w Sobolowie. Miejscowy Naprzód zmierzy się w nim z MKS Trzebinia-Siersza lub Sołą Oświęcim (grają ze sobą w czwartek 18 czerwca).

Finał zaplanowano na środę, 24 czerwca, o godz. 17 w Kalwarii Zebrzydowskiej.

BARCICZANKA Barcice - GARBARNIA Kraków 0-2 (0-0, 0-0, 0-1, 0-1)

0-1 Tomasz Ogar 99

0-2 Marek Masiuda 120

Sędziowali (dobrze): Michał Górka oraz Szymon Wiśniowski i Daniel Witek. Arbiter techniczny: Tomasz Krzemień (wszyscy KS Tarnów). Żółte kartki: Nowak, T. Zawiślan - Piszczek, Pawłowicz, Górecki.

BARCICZANKA: Bieniek - Szczepanik, Łukasik, Solarz, A. Zawiślan - Marek Maślejak, T. Zawiślan, Gryźlak (78 Kalisz), Nowak, Tarasek (118 Baran), Tokarczyk (106 Janik).

GARBARNIA: Drzewiecki - Piszczek, Szymonik, Kalemba, Pawłowicz (120 Kalicki), Liput, Masiuda, Kostrubała, Kaczor (73 Stokłosa), M. Górecki, Ogar.

Garbarnia zwyciężyła w rozegranym w Barcicach półfinałowym meczu Małopolskiego Pucharu Polski czwartoligową Barciczankę 2-0, po golach zdobytych w dogrywce przez Tomasza Ogara i Marka Masiudę. Młode Lwy awansowały tym samym do finału.

Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy, mimo kilku wręcz doskonałych okazji mających widoczną przewagę Młodych Lwów. W 10. minucie Marek Masiuda przejął piłkę pod bramką rywala, jednak o sekundę za długo zwlekał ze strzałem. W 11. minucie Tomasz Liput strzelał z bliskiej odległości, bramkarz gospodarzy fenomenalnie sparował piłkę na rzut rożny. W 16. minucie Krzysztof Kalemba zaadresował krosowe podanie do Liputa, ten przelobował bramkarza i tylko słupek uratował gospodarzy od utraty gola.

W 20. minucie po podaniu Liputa przed szansą stanął Michał Górecki, Jakub Bieniek ponownie stanął na wysokości zadania. W 22. minucie strzałem z dystansu próbował zaskoczyć Bieńka Piotr Kaczor, ale i tym razem, dzięki postawie miejscowego golkipera, bezskutecznie. W 23. minucie po ładnej akcji Góreckiego z Liputem zmierzającą pod poprzeczkę piłkę sparował na korner Bieniek.

Druga połowa miała bardziej wyrównany przebieg. W 46. minucie po błędzie jednego z defensorów Garbarni Marek Nowak strzelił nad poprzeczką. W 57. minucie po kontrze gości nad celem uderzył - po dobrym podaniu Ogara - Górecki. W 59. minucie po faulu na Masiudzie Kalemba wykonywał rzut wolny, na szczęście dla miejscowych - obok celu.

W 60. minucie Damian Drzewiecki w porę uprzedził Krzysztofa Taraska. W 67. minucie Tomasz Tokarczyk strzelał na tyle słabo, że obrońcy gości zdążyli wyjaśnić sytuację. W 71. minucie po wrzutce Mateusza Pawłowicza Ogar przymierzył nad poprzeczką. W 74. minucie Michał Gryźlak po szarży w polu karnym posłał piłkę tuż obok słupka. W 89. minucie po akcji na lewej flance uderzał Pawłowicz, obok bramki.

W czasie 90 minut gry mecz nie wyłonił zwycięzcy, w związku z tym arbiter Michał Górka zarządził dogrywkę.

W 95. minucie przed niemal stuprocentową szansą stanął Ogar, jednak strzelił nad poprzeczką. W 97. minucie uderzał Karol Kostrubała, bez skutku. Za chwilę obok słupka główkował Liput.

W 99. minucie po kapitalnej akcji Garbarni w trójkącie Liput - Górecki - Ogar, snajper Garbarni strzałem pod poprzeczkę nie dał żadnych szans świetnie spisującemu się w tym spotkaniu Bieńkowi.

W 103. minucie gospodarze w jednej akcji dwukrotnie trafiali w poprzeczkę, najpierw Marek Maślejak, a zaraz po nim Paweł Szczepanik.

W ostatniej akcji spotkania, po której arbiter nie wznowił już gry, ostateczny rezultat technicznym strzałem po ziemi ustalił Marek Masiuda, a drogę do zdobycia gola otworzył mu dobrym podaniem Liput.