Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
Ustalono terminy Pucharu Polski na szczeblu MZPN, a jednak Soła w półfinale2015-06-12 18:37:00

Prezydium Zarządu MZPN ustaliło dziś terminy półfinałów i finału rozgrywek o Puchar Polski na szczeblu małopolskim.

Półfinały Pucharu Polski na szczeblu MZPN:

Naprzód Sobolów (KO) - Soła Oświęcim (III), środa 17 czerwca, godz. 17:30

Barciczanka Barcice (IV) - Garbarnia Kraków (III), środa 17 czerwca, godz. 17:30

W półfinałach znalazła się ostatecznie Soła Oświęcim, gdyż Związkowa Komisja Odwoławcza MZPN dokonała dzisiaj reasumpcji w postępowaniu odwoławczym tego klubu w sprawie decyzji KD PPN Chrzanów weryfikującej wynik zawodów finałowych o PP w Małopolsce zachodniej jako walkower 3-0 dla MKS Trzebinia-Siersza. Postanowiono uchylić decyzję KD PPN Chrzanów i utrzymać wynik spotkania uzyskany na boisku, tj. wygraną Soły Oświęcim 6-5 w rzutach karnych. Decyzja jest ostateczna i jako sprawa regulaminowa nie przysługuje od niej prawo do kasacji do NKO PZPN.

Finał zaplanowano - w zależności od tego jakie drużyny uzyskają awans - w niedzielę 21 czerwca lub w środę 24 czerwca o godz. 17:30, w Kalwarii Zebrzydowskiej.

W półfinałach i finale MZPN, w przypadku uzyskania w normalnym czasie gry wyniku remisowego sędzia główny zawodów zarządzi dogrywkę 2x15 minut, a następnie, w przypadku remisu, rzuty karne wg obowiązujących przepisów gry w piłkę nożną.