Strona główna > Główna środek > Puchar Polski
PP: Już bez Trzebini i Garbarni2014-07-19 21:55:00

W rundzie przedwstępnej Pucharu Polski na szczeblu centralnym odpadły zespoły Garbarni Kraków i MKS Trzebinia-Siersza. Walkowerem oddała mecz Limanovia.

MKS Trzebinia/Siersza - Legionovia Legionowo 0-2 (0-0)

0-1 Sebastian Janusiński 58 (karny)

0-2 Kamil Tlaga 79

LEGIONOVIA: Waśkow – Goliński (65 Wieczorek), Dankowski, Kominiak, Kołodziejski, Broniszewski (78 Kaczmarczyk), Wolski, Ziąbski, Janusiński, Lewicki (82 Cesarek), Tlaga.

MKS: Gielarowski – Sieczko, Kukla, Kalinowski, T. Szczepanik, Domurat (64. Kowalik), Lickiewicz, Ołownia (80 Juraszek), Giermek, J. Pająk (58 Witoń), P. Szczepanik.

Odra Opole - Garbarnia Kraków 5-0 (2-0)

1-0 Marek Gładkowski 8 (głową)

2-0 Ivan Udarevic 44 (głową)

3-0 Rafał Brusiło 50

4-0 Ivan Udarevic 64 (głową)

5-0 Sebastian Deja 72

Sędziował Tomasz Wajda (Żywiec). Żółta kartka: Siedlarz (Garbarnia).

ODRA: Kleemann - Droszczak, Michniewicz (20 Peroński), Udarevic, Kiełbasa, Brusiło, Deja, Flejterski, K. Gancarczyk, Gładkowski (55 M. Gancarczyk), Wolny (69 Kowalczyk).

GARBARNIA: Kościelnik - Baliga, Pluta, Kowalski, Pawłowicz - J. Górecki (76 Borla), Masiuda, Nowak (66 Kalemba), Kokoszka (66 Kaczor) - Siedlarz, M. Górecki.

Odra objęła prowadzenie w 8. minucie, kiedy celnym strzałem głową po stałym fragmencie gry Marek Gładkowski skierował piłkę do bramki. Gospodarze tuż przed końcem pierwszej połowy podwyższyli prowadzenie, po precyzyjnym rzucie wolnym Gładkowskiego celnie główkował Ivan Udarevic. Odra schodziła do szatni z dwubramkową zaliczką, choć dogodną okazję dla Garbarni miał Paweł Nowak w 26. minucie. Po jego strzale z rzutu wolnego sprzed pola karnego piłka padła jednak łupem bramkarza, wychowanka Odry Grzegorza Kleemanna (rocznik 1997).

Pięć minut po rozpoczęciu drugiej polowy po podręcznikowej kontrze i wymianie podań Flejterskiego z Gładkowskim trzeciego gola dla opolan zdobył Rafał Brusiło. W 52. minucie Kleemann w dobrym stylu obronił strzał Marka Masiudy, a w 55. minucie wyłapał piłkę po strzale Marcina Siedlarza. Chwilę później także Nowakowi nie udało się pokonać młodziutkiego bramkarza gospodarzy, z rzutu wolnego.

W 66. minucie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego czwartego gola dla gospodarzy zdobył głową Udarevic. Stałe fragmenty gry w wykonaniu gospodarzy okazały się zabójcze dla Młodych Lwów. Po rzucie rożnym w 75. minucie dopadł do wycofanej przed pole karne piłki Sebastian Deja i bramkarz Garbarni po raz piąty musiał sięgnąć po futbolówkę do siatki.

Już przy stanie 5-0 dla gospodarzy Krzysztof Kalemba potężnym strzałem z dystansu trafił w słupek, a w 87. minucie bramkarz Odry obronił jego uderzenie po rzucie rożnym wykonywanym przez Piotra Kaczora.

Limanovia Limanowa - Kotwica Kołobrzeg 0-3 w.o.