Facebook
kontakt
logo
Strona główna > Główna środek > Futbol mlodzieżowy
Pora na Zielone Wyzwanie nr 22021-03-09 17:03:00

Pora na kolejne „Zielone Wyzwanie”. Już kilkaset drużyn rywalizuje o możliwość treningu ze szkoleniowcami z Polskiego Związku Piłki Nożnej.


Blisko tysiąc drużyn zgłosiło się dotychczas do „Zielonych Wyzwań”. Za realizację pierwszego zadania kapituła konkursowa wyróżniła osiemnaście ekip, które w nagrodę otrzymają sprzęt sportowy, a sześć z nich dodatkowo również zaproszenie na trening prowadzony przez trenerów z Polskiego Związku Piłki Nożnej. Teraz przyszła kolej na wyzwanie drugie!


Przegapiłeś pierwsze zadanie? Nic straconego! Rejestracja do zabawy organizowanej przez PZPN przy wsparciu sponsorów Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”: głównym – marką Tymbark – oraz brązowym – firmą Electrolux – wciąż jest otwarta! Dołączać można w każdej chwili na www.zpodworkanastadion.pl. 


Przypomnijmy, że „Zielone Wyzwania” to piłkarskie zadania sprawdzające umiejętności i kreatywność. Rywalizacja odbywa się w trzech kategoriach wiekowych: do lat 8, 10 oraz 12 – oddzielnie dla dziewcząt i chłopców. Podczas rejestracji, za którą odpowiadają trenerzy i nauczyciele, należy zgłosić podmiot i liczbę drużyn, które przystąpią do realizacji wyzwań. Po dokonaniu rejestracji każdy z trenerów otrzymuje wiadomość z instrukcją dołączenia do specjalnie utworzonej grupy na Facebooku. Od tego momentu to właśnie ta grupa jest dla uczestników głównym źródłem informacji o inicjatywie oraz miejscem, w którym organizator publikuje wyzwania, gromadzi filmiki z ich realizacją i ogłasza wyniki. Trenerzy, którzy zapiszą swoje drużyny do zabawy otrzymują koszulki treningowe Nike. 


Dlaczego warto zgłosić swoją drużynę? Przede wszystkim dla wspaniałej zabawy i po to, by pobudzić dzieci do aktywności fizycznej w czasach pandemii. Przy okazji można zdobyć dla swojej szkoły czy klubu sprzęt sportowy, a jeśli wideo z Waszym wykonaniem wyzwania zostanie ocenione najwyżej w danej kategorii – także zaproszenie na trening pod okiem szkoleniowców z PZPN. Pula nagród to blisko 100 tysięcy złotych. 


Za każde wyzwanie nagradzane są po trzy najlepsze filmy w każdej z sześciu kategorii. Co miesiąc wyróżnionych zostaje zatem 18 drużyn.


Początek marca to czas na drugie spośród planowanych czterech wyzwań. Każde z nich dostosowywane jest do sytuacji i obostrzeń aktualnie panujących w Polsce. Podmioty, które mają taką możliwość – wykonają zadanie drużynowe. Dla pozostałych wyzwanie ma charakter indywidualny. W takiej sytuacji do jego wykonania przystępuje wybrany reprezentant danej drużyny i to jego wykonanie jest punktowane. Pozostali zawodnicy również biorą udział w zadaniu, a ich najciekawsze realizacje zostają wyróżnione.


Treść kolejnych wyzwań wraz z wideo instruktażowym, w jaki sposób je wykonać, są udostępniane na wspomnianej facebookowej grupie dla zarejestrowanych. Drużyny mają czas na realizację drugiego wyzwania od 8 do 22 marca.


Więcej informacji o „Zielonych Wyzwaniach” znajdziecie na stronie www.zpodworkanastadion.pl. 


Zgłaszajcie swoje drużyny, dołączajcie do grupy na Facebooku, bądźcie aktywni i walczcie o nagrody!


Więcej: www.mzpnkrakow.pl
REKLAMA

REKLAMA

2009 Sportowetempo.pl © Wszelkie prawa zastrzeżone ^
Web design by Raszty